14-latek zmarł przez wyzwanie na TikToku. Wszystko na oczach jego kolegów

14-letni Leon Brown zmarł przez niebezpieczny trend z TikToka. Nastolatek próbował wykonać groźne wyzwanie na oczach kolegów. Niestety, nie obudził się po utracie przytomności.

"Blackout challenge". Kolejna ofiara niebezpiecznego wyzwania

"Blackout challenge" to niebezpieczny trend z TikToka, który polega na podduszaniu się aż do utraty przytomności. Uczestnicy tego groźnego wyzwania często wykorzystują do niego różne przedmioty, np. paski czy sznurówki. W ostatnim czasie "blackout challenge" doprowadził do śmierci kilku nastolatków. W sierpniu tego 12-letni Archie Battersbee wziął udział w wyzwaniu i doznał poważnego uszkodzenia mózgu. Chłopiec zmarł w szpitalu po tym, jak odłączono go od aparatury.

Nie żyje 14-latek, który wziął udział w "blackout challenge"

Teraz, zaledwie kilka tygodni po śmierci Archiego, media donoszą o kolejnej ofierze "blackout challenge". Jak podaje portal "Mirror", do tragedii doszło w Szkocji. Nieprzytomny 14-latek został znaleziony w pokoju przez swoją mamę. Niestety, lekarzom nie udało się uratować jego życia. Smutną informację potwierdził rzecznik lokalnej policji. Według ustaleń śledczych, nie ma żadnych "podejrzanych okoliczności" związanych ze śmiercią 14-letniego Leona Browna.

"Myśleli, że to tylko śmieszny żart"

30-letnia Lauryn Keating ustaliła, że jej syn wziął udział w "blackout challenge". Jeden z kolegów nastolatka przyszedł do niej i powiedział, że grupa kilku przyjaciół połączyła się na FaceTime, aby wykonać niebezpieczne wyzwanie. Matka zmarłego chłopca przyznała również, że słyszała o nim wcześniej z powodu tragedii, która dotknęła rodzinę Archiego Battersbe'ego.

Mój Leon pomyślał, że spróbuje wykonać to wyzwanie jako pierwszy. On i jego przyjaciele prawdopodobnie myśleli, że to tylko śmieszny żart

– powiedziała Keating w rozmowie z dziennikarzami.

TikTok wciąż usuwa filmy związane z "blackout challenge". Po wpisaniu tego hasła w wyszukiwarce platformy użytkownikowi wyświetlane są informacje dotyczące bezpieczeństwa.

Śmierć dwóch młodych dziewczynek. Przyczyną niebezpieczny internetowy trend
To kolejny przypadek śmierci młodych ludzi, którzy nieświadomi zagrożenia próbowali naśladować niebezpieczny trend. Dwie dziewczynki zmarły po wykonaniu wyzwania, a winę za to zdarzenie prawnicy...

Oceń ten artykuł 0 0
Komentarze