„21” Adele albumem wszech czasów według Billboardu

Już jutro długo wyczekiwana premiera najnowszego albumu Adele – „25”. Tymczasem jej poprzedni, wydany cztery lata temu krążek zdobył tytuł albumu wszech czasów w corocznym rankingu Billboardu.

Serwis jak co roku przedstawił zestawienia „Greatest of All Time”, klasyfikujące artystów, albumów i utworów wszech czasów, bazując na statystykach rankingu Billboardu. Album „21” Adele zdobył w tym roku zaszczytne pierwsze miejsce w rankingu Top 200 albumów wszech czasów. Druga płyta studyjna Adele pokonała takie klasyki jak „Thriller” Michaela Jacksona, który znalazł się na 3. miejscu, czy „Born in the U.S.A.” Bruce’a Springsteena (5. miejsce).

Adele znalazła się również wysoko w rankingu Top 200 artystów wszech czasów Billboardu. W zestawieniu, w którym wygrał zespół The Beatles, Adele zajęła 37. miejsce. Przełomowy dla artystki hit, „Rolling in the Deep” został sklasyfikowany także w zestawieniu Top 100 utworów wszech czasów. Piosenka uplasowała się na 32. pozycji, natomiast w zestawieniu utworów, które znajdowały się przez najdłuższy czas na liście Billboardu, „Rolling in the Deep” zajęło 65. miejsce.

Premiera nowego albumu Adele „25” 20 listopada. Już jutro będziemy mogli go posłuchać w całości, a za rok przekonamy się czy powtórzy sukces „21”. A może nawet go przewyższy?

Oceń ten artykuł 8 1

Ogólna ocena „21” Adele albumem wszech czasów według Billboardu to: 88% / 100%, uzyskana z: 9 głosów.