8-letni chłopiec został ukąszony przez kobrę. Sam zabił ją ugryzieniem

Wizja, że do małego, niczego niespodziewającego się chłopca podpełza kobra, jest przerażający. Miało to miejsce w Indiach i o dziwo nie zakończyło się rodzinną tragedią. 8-latek w odwecie ugryzł kobrę, czym doprowadził do jej śmierci.

8-latek zagryzł kobrę

Portal "Independent" opisał historię 8-letniego chłopca o imieniu Deepak, który na początku tygodnia bawił się na przydomowym podwórku w Jashpur – dzielnicy stanu Chhattisgarh w Indiach. Niestety sielankę przerwała mu kobra, która podpełzła do niego, owinęła się wokół ręki, po czym ukąsiła. W bólu i panice chłopiec zdecydował się na samoobronę. Z uwagi na to, że gad ani myślał uciekać, ośmiolatek dwa razy ugryzł go, czym doprowadził do jego śmierci. Tak powiedział lokalnym mediom:

Wąż owinął się wokół mojej dłoni i ugryzł. Bardzo mnie bolało. Ponieważ gad nie drgnął, gdy próbowałem go otrząsnąć, ugryzłem go mocno dwa razy. Wszystko wydarzyło się w mgnieniu oka.

Gdy rodzina będąca w pobliżu dowiedziała się o niebezpiecznej sytuacji, natychmiast zabrała chłopca do szpitala. Tam została mu podana surowica i rozpoczęto monitorowanie stanu dziecka. Lekarze doszli do wniosku, że wąż mógł nie zdążyć wstrzyknąć jadu – dzięki temu Deepakowi nie zagrażało żadne niebezpieczeństwo. Wąż natomiast poniósł śmierć w wyniku ugryzień chłopca.

Czy w Indiach żyją groźne węże?

Zdecydowanie tak. W całych Indiach występuje około 300 gatunków węży, z czego 60 uchodzi za bardzo jadowite. Czasopismo naukowe eLife opublikowało statystyki, z których wynika, że od 2000 do 2019 roku na terenie państwa 1,2 miliona osób zginęło bezpośrednio przez ukąszenie węża, lub też przez powikłania po ukąszeniu. Jednym z najbardziej znanych jadowitych gatunków w Indiach jest kobra indyjska, która ma bardzo szeroki zakres występowania. Warto wiedzieć, że jest ona obiektem kultu w tym kraju, w hinduizmie jest uważana za manifestację boga Wisznu.

Co ciekawe, historia Deepaka nie jest jedyną, jaka miała miejsce w tym roku. Tutaj pisaliśmy o dwuletniej dziewczynce, która również zagryzła węża w samoobronie:

Ukąszona przez węża dwulatka również go ugryzła. Zabiła go
Trudno sobie wyobrazić tę sytuację, jednak w Turcji dwulatka zabiła węża ugryzieniem! Gad wcześniej ukąsił ją, kiedy bawiła się w ogrodzie. Dziecko najwyraźniej nie chciało...

Oceń ten artykuł 1 0

Ogólna ocena 8-letni chłopiec został ukąszony przez kobrę. Sam zabił ją ugryzieniem to: 100% / 100%, uzyskana z: 1 głosów.