Aktorzy serialu "Bridgertonowie" w olśniewających kreacjach British Fashion Council. Netflix zapowiada drugi sezon serialu [FOTO]

Wielkimi krokami zbliża się data premiery 2. sezonu "Bridgertonów". Z tej okazji Netflix podjął współpracę z British Fashion Council, którego stypendyści stworzyli niesamowitą kolekcję odzieży z aktorami show. Od kiedy będziemy mogli oglądać kolejną serię przygód adaptacji powieści Julii Quinn?

Bridgertonowie - kiedy premiera 2. sezonu?

Bridgertonowie nareszcie powracają na ekrany. Ta feministyczna historia miłosna, opowiedziana z perspektywy potężnej londyńskiej rodziny, zagości z powrotem na platformie Netflix już za 8 dni, 25 marca! Z tej okazji serwis streamingowy po raz kolejny nawiązał współpracę z British Fashion Council i poprosił trzech młodych projektantów o stworzenie odzieży inspirowanej tym XIX-wiecznym okresem oraz samym show.

Stypendyści BFC Ifeanyi Okwuadi, Latifa Neyazi oraz Jeongmin Ji byli wspierani przez znaną projektantkę mody Jenny Packham przy tworzeniu tych wspaniałych kostiumów z epoki. Efekty ich pracy można podziwiać na wyjątkowych fotografiach, które zostały wykonane przez Christinę Ebenezer i udostępnione w mediach społecznościowych.

Bridgertonowie w olśniewających projektach BFC

Modelami kolekcji zostały gwiazdy pierwszej serii serialu, w tym Phoebe Dynevor, która grała Daphne Bridgerton, Nicola Coughlan jako Penelope Featherington oraz Claudia Jessie jako Eloise Bridgerton. Zarówno Adjoa Andoh (Lady Danbury), jak i Golda Rosheuvel (królowa Charlotte) wzięły udział w tej interesującej kooperacji już drugi raz. Jeden z projektantów, Ifeanyi Okwuadi, powiedział w wywiadzie dla Harper’s Bazaar:

Myślę, że (…) dzisiejsza moda jest nadal bardzo powiązana z modą okresu Regency. Był to czas, w którym zarówno kobiety, jak i mężczyźni mieli pewne swobody w zakresie ubioru, aby mogli wyrażać się przed publicznością lub w ramach systemów klasowych. (…) Szukałem sposobów wizualnego wyrażania narracji za pomocą metody druku zwanej cyjanotypia, która polega na stworzeniu emulsji wykonanej z materiałów na bazie żelaza, pokrytej tkaniną bazową z włókien naturalnych i wystawienia powlekanej tkaniny na działanie słońca. Cały proces jest przyjazny dla środowiska.

Autor: Marzena Gargas

Komentarze
Czytaj jeszcze: