Amerykanie składają życzenia świąteczne po polsku: Ten film trzeba zobaczyć! [WIDEO]

Święta to czas radości oraz wielu życzeń. Z tej okazji amerykańscy przyjaciele postanowili nagrać wyjątkowy filmik, w którym przesyłają nam wiele ciepłych słów. Co ciekawe, postanowili to uczynić w naszym ojczystym języku! Opublikowane nagranie pokazuje, że łatwo nie było...

Świąteczne życzenia

Czas Bożego Narodzenia wielu osobom kojarzy się nie tylko z suto zastawionym stołem i śpiewaniem kolęd, ale przede wszystkim z życzeniami; co roku kierujemy w stronę naszych bliskich podziękowania i życzenia. Z okazji świąt słowa w stronę Polaków skierowali również amerykańscy dyplomaci. Kilka dni temu opublikowali krótki filmik, w którym składają nam życzenia na świąteczny czas. Uroku dodają wielokrotne próby, ponieważ tekst, z którym przyszło im się zmierzyć, nie należał do najłatwiejszych… Pod nagraniem pojawił się również krótki opis, w którym czytamy:

„Ambasador USA Georgette Mosbacher, amerykańscy dyplomaci i przedstawiciele US Army, US Navy i Marines tradycyjnie przygotowali dla Was specjalne, świąteczne życzenia. W tym roku zmierzyli się z zawiłościami języka polskiego. Które słowa sprawiły im najwięcej trudności? Czy poradzili sobie z wymową? Zobaczcie sami! Wesołych Świąt kochani!”

Opublikowane wideo jest więc najlepszym przykładem tego, że w przypadku miłych słów i życiem nawet najtrudniejszy język nie jest przeszkodą.

Oceń ten artykuł 0 0
Komentarze