Andrea Bocelli w opustoszałym Mediolanie. Kilkadziesiąt milionów internautów zobaczyło jego koncert [WIDEO]

Niemal 3 miliony widzów oglądało na żywo półgodzinny specjalny występ włoskiego tenora Andrei Bocelliego w historycznej Katedrze Duomo w Mediolanie. Zaledwie 12 godzin później nagranie miało już 25 milionów odsłon - a ta liczba stale rośnie! Koncert zrealizowano 12 kwietnia 2020 roku.

Andrea Bocelli dał niezwykły koncert. Zobaczyły go miliony widzów na całym świecie!

Andrea Bocelli zaśpiewał w pustej Katedrze Duomo w Mediolanie. Specjalny koncert "Music For Hope" był transmitowany na żywo na cały świat na kanale YouTube tenora, jednocząc fanów artysty w obliczu globalnej pandemii koronawirusa.

W związku z rygorystycznym zakazem wstępu do Katedry (zgodnie z przepisami rządowymi w związku z COVID-19 - przypomnijmy, że we Włoszech potwierdzono ponad 156 tys. zakażeń koronawirusem, a prawie 20 tys. osób zmarło; to w tym kraju jest najwięcej śmiertelnych ofiar), publiczność nie była obecna podczas tego wydarzenia. Jednak w sieci koncert zobaczyły miliony internautów.  

W dniu, w którym świętujemy wiarę w triumfujące życie, jestem zaszczycony i szczęśliwy, że mogę odpowiedzieć 'tak' na zaproszenie Miasta i Katedry Duomo w Mediolanie - zapowiadał Andrea Bocelli

Andrea Bocelli "Music For Hope"

Koncert niosący przekaz miłości, uzdrowienia i nadziei Włochom oraz całemu światu, odbył się w katedrze Duomo - pomniku narodowego i światowego dziedzictwa architektonicznego - obecnie zamkniętej dla wszystkich. Otworzyła ona swoje wrota specjalnie dla Andrei Bocellego, któremu akompaniował organista katedry, Emanuele Vianelli, na jednych z największych organów piszczałkowych na świecie.

Tenor wykonał starannie dobrane utwory, specjalnie zaaranżowane na tę okazję na głos solo i organy, w tym uwielbiane "Ave Maria" Bacha/Gounoda i "Sancta Maria" Pietra Mascagniego - repertuar muzyki sakralnej niosący ukojenie w symbolicznym dniu odnowy życia.

Po niespełna pół godzinie Bocelli samotnie wyszedł na plac przed katedrą, by tam zaśpiewać słynny hymn "Amazing Grace" Johna Newtona, a podczas tego fragmentu pokazano filmowe przebitki z wyludnionych Paryża, Londynu i Nowego Jorku.

'Nasze Alleluja' jest zaproszeniem, które złożyliśmy w arce czterdzieści dni temu, a ta powódź, która zalała nas wszystkich, sprawiła, że niemal zapomnieliśmy o radości dzielenia się nim w dniu Zmartwychwstania Pańskiego. Głos i słowo Andrei Bocellego przypomina nam, że przyczyna naszej nadziei nie pochodzi od nas, ale jest darem od Boga. W taki właśnie sposób: głosem Bocellego prosto z naszej katedry Duomo - domu mediolańczyków - głosimy przekonanie, że Duch Zmartwychwstałego Chrystusa pomoże nam przeżyć dni dane nam przez Jego Królestwo, które pragnie nowej ludzkości, zjednoczonej i braterskiej - komentował arcybiskup Gianantonio Borgonovo

Andrea Bocelli charytatywnie

Andrea Bocelli, razem z fundacją swojego imienia, jest obecnie zaangażowany w kampanię niesienia pomocy na rzecz przeciwdziałania skutkom COVID-19. Trwa zbiórka pieniędzy, by wesprzeć szpitale w zakupie niezbędnego wyposażenia, chroniącego personel medyczny. Swoje wsparcie można okazać m.in. poprzez przekazanie darowizny.

Wierzę w siłę wspólnej modlitwy; wierzę w chrześcijańską Wielkanoc, uniwersalny symbol odrodzenia, którego każdy - bez względu na to, czy jest wierzący, czy nie - naprawdę teraz potrzebuje. Dzięki muzyce transmitowanej na żywo, która zgromadzi miliony splecionych rąk na całym świecie, obejmiemy pulsujące serce zranionej Ziemi. To wspaniałe międzynarodowe zjednoczenie będzie dla Włoch powodem do dumy. Hojny, odważny, proaktywny Mediolan i całe Włochy, staną się ponownie wzorcowym przykładem, motorem odrodzenia, na które wszyscy mamy nadzieję. Radością dla mnie będzie doświadczenie tego w Duomo, podczas obchodów Wielkiej Nocy, która przywołuje tajemnicę narodzin i odrodzenia - podkreśla Andrea Bocelli

Zobacz także:

Źródło: Interia.pl

Autor: Katarzyna Solecka

Komentarze
Czytaj jeszcze: