Artur Orzech komentatorem 68. Konkursu Piosenki Eurowizji. Wielki powrót do TVP!

Tego nikt się nie spodziewał. Telewizja Polska ogłosiła wielki powrót. Komentatorem tegorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji został Artur Orzech!

Piętka Mieszko/AKPA
Piętka Mieszko/AKPA

Konkurs Piosenki Eurowizji

Artur Orzech po raz pierwszy skomentował Konkurs Piosenki Eurowizji w 1992 roku. Przez lata był komentatorem dla polskich widzów. W 2021 roku TVP zerwało umowę z dziennikarzem muzycznym. Według nadawcy miał się nie zjawić na nagraniu do programu „Szansa na sukces” i nie poinformować wcześniej o tym. Jego miejsce zajął Marek Sierocki.

Artur Orzech komentował na YouTubie 

Decyzja o zwolnieniu oburzyła fanów. Wszyscy zastanawiali się, co dalej. Dla wielu to właśnie głos Artura Orzecha był tym jedynym, który powinien komentować Eurowizję. Mężczyzna założył więc kanał w serwisie YouTube, gdzie na żywo omawiał to, co działo się podczas konkursu. Pierwszy raz zrobił to, gdy Polskę reprezentował Rafał Brzozowski. Nie obyło się bez wpadek. Podzielił się tym z internautami.

To była harcerska robota. W testach przed moją transmisją opóźnienie związane z komentarzem youtubowym wynosiło od 7 do 12 sekund. Ale gdy dołączyło w sumie 130 tys. osób, to padły serwery. Okazało się, że gdy jedna piosenka się skończyła, to jeszcze komentowałem poprzednią, bo opóźnienie sięgało nawet czterech minut, a piosenka na Eurowizji trwa trzy minuty.

Artur Orzech komentatorem Eurowizji 

Wiadomość, którą przekazała Telewizja Polska na pewno ucieszy wielu fanów! Artur Orzech znów będzie oficjalnym komentatorem dla polskiej publiczności. Podczas 68. Konkurs Piosenki Eurowizji, Polskę reprezentować będzie Luna z utworem „The Tower”.

Prawdopodobnie człowiek z największym doświadczeniem eurowizyjnym w Polsce – czytamy we wpisie oficjalnego profilu TVP na Instagramie.

Oceń ten artykuł 1 0

Ogólna ocena Artur Orzech komentatorem 68. Konkursu Piosenki Eurowizji. Wielki powrót do TVP! to: 100% / 100%, uzyskana z: 1 głosów.