hity na MAXXa
hity na MAXXa

Astrologia a macierzyństwo. Charakterystyka matki według znaku zodiaku

Matki spod którego znaku zodiaku bywają nadopiekuńcze? A które mają lekkie podejście do wychowania? Sprawdź, co astrologia może powiedzieć na temat macierzyństwa.

fot. Shutterstock
fot. Shutterstock

Matka spod znaku Barana

Matka spod znaku Barana to urodzona liderka, która od najmłodszych lat uczy swoje dzieci samowystarczalności i dyscypliny. Nie uznaje kompromisów i jest gotowa stawić czoła każdemu wyzwaniu. Jej dzieci są stale motywowane do aktywnego spędzania czasu i zdobywania nowych umiejętności. Baran nie pozwoli swoim dzieciom rezygnować z marzeń i zawsze będzie popychać je do ich spełniania. Ognisty temperament takiej matki może czasem przytłoczyć młodego człowieka nadmiarem obowiązków i wymagań.

Matka spod znaku Byka

Zodiakalna mama Byk jest uosobieniem cierpliwości i miłości macierzyńskiej. Jej spokojne i stabilne podejście do życia sprawia, że dzieci czują się bezpiecznie i kochane. Jednak jej upór i materializm mogą prowadzić do konfliktów, szczególnie w okresie dojrzewania dzieci. Matka spod tego znaku dba o to, aby jej rodzina była zawsze zabezpieczona finansowo, ale jej miłość do przyrody i przygód na łonie natury to coś, co najbardziej zapada w pamięć jej dzieci.

Matka spod znaku Bliźniąt

Matka spod znaku Bliźniąt jest jak najlepsza przyjaciółka swoich dzieci. Zawsze otwarta na rozmowy, pełna pomysłów na wspólne spędzanie czasu. Bywa bardzo roztargniona i zmienna nastrojowo, co może wprowadzać do domu chaos i kłótnie. Jest jednak bardzo oczytana i chętna do zdobywania wiedzy, dzięki czemu znajdzie wspólny język nawet z najbardziej zbuntowanym nastolatkiem. Mama Bliźniak potrafi zbudować z dziećmi bardzo głęboką więź.

Matka spod znaku Raka

Kobieta Rak to uosobienie macierzyńskiej miłości i opiekuńczości. Jej dom to prawdziwy azyl, gdzie każdy czuje się kochany i zaopiekowany. Rak stara się otaczać swoje dzieci miłością i zrozumieniem, jednocześnie wpajać im te zasady. Od potomków oczekuje empatii do każdego człowieka, a także szacunku i chęci niesienia pomocy. Matka spod tego znaku bywa jednak nadopiekuńcza i z tej przesadnej troski ma tendencję do ustalania wielu zakazów i zasad.

Matka spod znaku Lwa

Lwica traktuje swoje dzieci jak małych monarchów, stawiając ich potrzeby i rozwój na pierwszym miejscu. Może być nadopiekuńcza, ale jej intencje są zawsze szlachetne. Dzieci takiej matki uczą się, jak być pewnymi siebie i jak radzić sobie w życiu. Kobieta od najmłodszych lat zachęca, aby spełniały swoje marzenia i szły naprzód, nie zwracając uwagi na krytykę otoczenia (mówi tak, bo sama przeszła przez to samo). Mroczną stroną Lwicy jest fakt, że dzieci mogą czuć presję spełniania jej wymagań.

Matka spod znaku Panny

Matka spod znaku Panny to synonim organizacji i systematyczności. Jej podejście do wychowania jest pełne dyscypliny, ale również wsparcia i motywacji do ciągłego rozwoju. Jest bardzo wrażliwa, mimo że może mieć problem z okazaniem emocji. Matka Panna bywa surowa, ale jej dzieci na pewno będą wiedzieć, co to odpowiedzialność i samodyscyplina. Często dość wcześnie uczą się życiowej zaradności, wyprzedzając w tym swoich rówieśników.

Matka spod znaku Wagi

Matka Waga to symbol stylu, uroku i dążenia do harmonii. Jej dzieci dorastają w przekonaniu, że świat jest pełen piękna i warto szukać kompromisu w każdej sytuacji. Kobieta stara się być przyjaciółką swoich pociech i często bywa "tą fajną mamą", którą lubią wszyscy rówieśnicy jej latorośli. Serdeczna i troskliwa, dba o równowagę w domu. Może mieć kłopot z oddzieleniem własnej opinii i zdarza się, że bagatelizuje problem swojego dziecka, oczywiście nieświadomie.

Matka spod znaku Skorpiona

Mama Skorpion jest gotowa zrobić wszystko, by chronić swoje dzieci przed złem tego świata. Jej głęboka więź emocjonalna z potomstwem oraz intuicja pozwalają jej wyczuwać potencjalne zagrożenia. Bezwarunkowo akceptuje swoje pociechy, razem z ich wadami. Zna sekrety i jest wyrozumiała, dlatego poleganie na niej jest rzeczą oczywistą. Bywa nadopiekuńcza, szczególnie gdy przeczuwa, że zbliża się niebezpieczeństwo. Dla osób, które dokuczają jej rodzinie jest absolutnie bezwzględna.

Matka spod znaku Strzelca

Matka Strzelec to dusza towarzystwa, która uczy swoje dzieci, że życie to przygoda. Jej podejście do wychowania opiera się na dawaniu swobody i zachęcaniu do niezależności. Dzieci Strzelca mogą czuć się czasami zbyt dojrzałe, ale na pewno nie zabraknie im odwagi, by śmiało kroczyć przez życie. Mama spod tego znaku stara się, aby jej pociechy miały jak najlepsze dzieciństwo. Sama chce jak najdłużej pozostawać młoda duchem. Niestety czasami staje się to wadą, kiedy kobieta bywa impulsywna i lekkomyślna, traktująca codzienność jak zabawę.

Matka spod znaku Koziorożca

Mama Koziorożec to osoba, która stawia na dyscyplinę i osiąganie wyznaczonych celów. Jest rygorystyczna i twardo trzyma się ustalonych zasad, przez co dzieci mogą czuć się ograniczane. Dostrzega jednak potencjał swoich pociech i zachęca je, aby dążyły do sukcesu. Matka spod tego znaku doskonale zna wartość pracy i sumiennego wykonywania obowiązków. Dzieci od małego nauczone są szacunku do pieniądza i wiedzą, że do celów i marzeń dochodzi się ciężką pracą.

Matka spod znaku Wodnika

Matka Wodnik to osoba, która wychowuje swoje dzieci w duchu niezależności i oryginalności. Jej metody mogą być nietypowe, wręcz nieraz budzą sprzeciw innych rodzicielek. Taka kobieta zachęca pociechy do kroczenia własnymi ścieżkami i wyłamywania się dobrze znanym normom i schematom. Kładzie nacisk na rozwijanie wyobraźni i niezwykle ważne jest dla niej zaszczepienie w dziecku ducha akceptacji, tolerancji i walki o ważne cele społeczne. Miewa kłopot z okazywaniem uczuć – bardzo kocha swoje potomstwo, ale nie zawsze wie, w jaki sposób to wyrazić.

Matka spod znaku Ryb

Matka Ryby to osoba pełna empatii i zrozumienia dla potrzeb swoich dzieci. Jej podejście do wychowania jest łagodne, pełne wsparcia dla marzeń i aspiracji pociech. Zachęca do wyrażania się artystycznie, kocha sztukę i zawsze stanie murem za całą swoją rodziną. Jest bardzo wrażliwa, przez co łatwo ją zranić. Ma też kłopot z dotrzymaniem dyscypliny. Jej miękkie serce nie pozwala długo gniewać się na dzieci. Atmosfera konfliktu jest dla niej bardzo drażniąca.

Każda zodiakalna mama wnosi do życia swoich dzieci coś wyjątkowego, kształtując ich charaktery i przyszłość na swój sposób. Niezależnie od znaku zodiaku, miłość i zaangażowanie w rozwój dzieci to cechy wspólne dla wszystkich matek.

Naprawdę mają dwie twarze? Rozpoczynamy sezon zodiakalnych Bliźniąt
21 maja zakończył się sezon Byka i rozpoczął się nowy sezon w astrologii. Aż do 20 czerwca Słońce będzie znajdowało się w znaku Bliźniąt. Jakie cechy charakteru otrzymają osoby urodzone w tym okresie?

Oceń ten artykuł 0 0