Awantura w rosyjskiej telewizji. Wszystko działo się na wizji! Kapitan nie mógł uczcić poległych żołnierzy

Na antenie rosyjskiej stacji Zvezda doszło do sporego skandalu. Kapitan Władimir Jernosjan próbował powiedzieć o stratach w ludziach, jakie poniosła Rosja w wyniku wojny w Ukrainie. Chciał w ten sposób uczcić poległych żołnierzy. Niestety został zakrzyczany przez... prowadzącego program. Zatem mamy okazję zobaczyć, jak wygląda wolność słowa w Rosji...

Awantura w rosyjskiej telewizji

To wydanie programu na kanale Zvezda, Rosjanie zapamiętają na długo! Gościem był kapitan Władimir Jernosjan, a prowadzącym rosyjski prezenter. Oficer poruszył kwestie dotyczące poległych rodaków, którzy walczyli w Ukrainie. Wojskowy zamierzał uhonorować ich pamięć, ale dziennikarz nie pozwolił mu na to. Władimir Jernosjan – specjalista w rosyjskim Biurze Analiz Wojskowo-Politycznych – mówił: 

Tam są ludzie z wojskowym doświadczeniem. Przeszli przez Afganistan, kampanię czeczeńską, przez Donbas. Tam są w rzeczywistości nasi chłopcy, a też donieccy i ługańscy oraz ci z sił specjalnych. Teraz oni giną, a nasze państwo...
– usiłował dokończyć.

Po słowach generała, prowadzący program natychmiast się obruszył i przerwał wypowiedź wojskowego. Dziennikarz nie miał skrupułów, poderwał się z krzesła oraz starał się zakrzyczeć gościa programu:

Nie, nie, nie, nie! Nie chcę tego słyszeć. Przestań!
– hardo oponował prezenter.

To działo się na wizji!

Jednakże reakcja dziennikarza nie powstrzymała oficera, który kontynuował… Apelował, iż Rosjanie umierają i prosił prowadzącego, aby pozwolił mu mówić. Spanikowany prezenter w końcu publicznie zbeształ wojskowego:

Zastanów się! Co ty robisz!?

Na to Jernosjan odparł:

Po prostu chcę, żebyśmy wstali i uczcili minutą ciszy nasze dzieci, które tam walczą za Rosję i za Donbas.

Ale ostatnie słowo należało do rosyjskiego dziennikarza, który zakończył program emocjonalnym wywodem:

Powiem, co tam robią nasze dzieci! Nasze dzieci tam zabijają faszystowskie gady! To triumf rosyjskiego oręża! To triumf rosyjskiej armii! To odrodzenie Rosji!

Agresja Rosji na Ukrainę trwa! 

24 lutego, w godzinach porannych prezydent Rosji, Władimir Putin dokonał ataku na Ukrainę. Rozpoczął zbrojną agresję z trzech stron państwa. Wszczął wojnę totalną licznymi bombardowaniami i atakami, nie tylko na ukraińskie wojsko, ale również na ludność cywilną. Wielu Ukraińców nadal ucieka do Polski i krajów europejskich. Przywódcy największych państw jednoczą się, by zapobiec dalszemu rozlewowi krwi i uchronić Ukrainę przed imperialnymi zapędami Putina. Zacięta i bohaterska batalia Ukraińców w obronie ojczyny wciąż trwa!

Czytaj też:

Przejęli kontrolę nad rosyjską telewizją. Wielki atak grupy Anonymous! Hakerzy stanęli na wysokości zadania
To kolejny, tak imponujący sukces na koncie hakerów, którzy prowadzą wojnę z Rosją w cyberprzestrzeni. W niedzielę, udało się hakerom z Grupy Anonymous dokonać włamania do rosyjskich...


RMF Ukraina to specjalna stacja nadająca bez reklam dla naszych ukraińskich przyjaciół. To tam przez całą dobę informujemy o tym, gdzie uzyskać pomoc. Przekazujemy wiadomości o organizacjach charytatywnych, możliwościach znalezienia noclegu, na temat opieki zdrowotnej czy o sposobach poszukiwania pracy. Informacje są nadawane po ukraińsku i angielsku. Gramy całą dobę bez reklam.

Można nas słuchać w Internecie na RMFon.pl, od Przemyśla aż po sam Lwów na 98,6 FM i w Hrubieszowie na 93,3 FM.


Oceń ten artykuł 1 0

Ogólna ocena Awantura w rosyjskiej telewizji. Wszystko działo się na wizji! Kapitan nie mógł uczcić poległych żołnierzy to: 100% / 100%, uzyskana z: 1 głosów.
Komentarze