Białucha wyłania się z wody i oddaje telefon kobiecie! Niesamowite! [WIDEO]

Ta kobieta niemal na zawsze pożegnała się ze swoim telefonem! Ku zdziwieniu wszystkich, nagle z wody wyłoniła się białucha arktyczna, w zębach trzymająca urządzenie! Zwróciła je kobiecie!

Białucha arktyczna – co to za zwierzę?

Białucha arktyczna to ssak z rodziny narwalowatych. Występuje w płytkich, głębokich i przybrzeżnych wodach Arktyki, chociaż znane są przypadki zapuszczenia się tych zwierząt w górę rzek. W 1966 roku białucha dopłynęła do miasta Bonn w Niemczech, a na początku sierpnia tego roku inny osobnik pojawił się w Sekwanie niedaleko Paryża.

Co ciekawe, białucha nie jest jedynym zwierzęciem, które może zapuścić się tak daleko. W maju tego roku do Sekwany trafiła orka. Pisaliśmy o tym tutaj:

Naukowcy chcą poddać eutanazji orkę, która dostała się do Sekwany. Dlaczego?
W maju tego roku wody Sekwany odwiedził nietypowy gość: samiec orki. Rzeka nie jest naturalnym środowiskiem dla takiego zwierzęcia, próbowano więc pomóc mu wrócić do morza. Niestety, orka nie...

Jak wygląda białucha? Dorosłe osobniki mają kremowy lub biały kolor, ważą od 400 kg do półtorej tony, długość ich ciała to około 4 metry. Żyją w grupach od 5 do 10 osobników, żywią się rybami i skorupiakami. Obecnie nie grozi im wyginięcie, mimo że są poławiane z uwagi na mięso, skórę i tłuszcz.

Białucha wyłowiła telefon

W Internecie pojawiło się niezwykłe nagranie, na którym widać wyłaniającą się z wody białuchę arktyczną. Płynie ona w kierunku ludzi, kobieta ruchami ręki zachęca zwierzę do wypłynięcia. Wtedy w pysku białuchy można zauważyć telefon komórkowy, który najwidoczniej należy do dziewczyny. Ssak wynurza głowę z wody, a jedna z osób chwyta telefon. Białucha wygląda na bardzo przyjaźnie nastawioną, słychać też entuzjastycznie reakcje ludzi. Kobieta, która dzięki zwierzęciu odzyskała telefon, delikatnie dotyka je po pysku. Nagranie jest niesamowite!

To niejedyne niesamowite nagranie z udziałem zwierzęcia. Niedawno pisaliśmy o przypadku psa, który podczas kąpieli w jeziorze napotkał tajemncizego gościa... 

Coś wyłoniło się z jeziora i wskoczyło na psa! To co stało się później, to prawdziwy szok! [WIDEO]
Spacery z psami nieraz mogą skończyć się w naprawdę zaskakujący sposób. Nigdy nie wiadomo, co czworonogom przyjdzie do głowy! Jednak nie zawsze te przygody są zależne od nich. Tak było w...

Oceń ten artykuł 0 0
Komentarze