Blanka o rezygnacji z udziału w Eurowizji. "Nie spodziewałam się tego"

Blanka Stajkow z utworem "Solo" wygrała polskie preselekcje do Eurowizji. Po konkursie spadła na nią lawina krytyki, nie uniknęła też niepotrzebnego hejtu. Teraz wokalistka poruszyła temat rezygnacji z reprezentowania Polski. Postawiła sprawę jasno. Co dalej z jej udziałem w Eurowizji?

Blanka wygrała preselekcje do Eurowizji

W niedzielę 26 lutego odbyły się polskie preselekcje do Eurowizji. Na wyniki konkursu, w którym uczestniczyło dziesięcioro kandydatów, złożyły się oceny jurorów oraz głosy telewidzów. Publiczność wybrała Janna i jego „Gladiatora”, pięcioosobowe jury postawiło natomiast na Blankę i „Solo”. Ostatecznie to właśnie ona wygrała eliminacje i została ogłoszona reprezentantką Polski, co wywołało ogromne kontrowersje. Media eurowizyjne oraz fani konkursu zaczęli kwestionować transparentność wyboru. W sprawie zaczęły powstawać kolejne petycje i apele. Jeden z nich trafił do samego prezesa TVP. Nadal jednak nie doczekał się odpowiedzi.

Afera z Eurowizją trwa. "Może to stać się przesłanką do podważenia wyboru". Oficjalny apel po preselekcjach
Polskie media eurowizyjne wystosowały oficjalny apel do prezesa Telewizji Polskiej. Dziennikarze i fani Eurowizji domagają się informacji w sprawie niedzielnych preselekcji, które wygrała Blanka z utworem "Solo". Wciąż nie są znane pełne...

Blanka o rezygnacji z udziału w Eurowizji

Po ogłoszeniu wyników preselekcji ich zwyciężczyni na długi czas usunęła się w cień. Powróciła dopiero po tygodniu – z oświadczeniem, w którym wyznała m. in. że „zabrano jej moment radowania się sukcesem”. Teraz wokalistka udzieliła wywiadu, w którym po raz kolejny odniosła się do całej sytuacji. Odeta Moro zapytała wprost, czy myślała o rezygnacji z Eurowizji.

Przeszło mi to przez chwilę przez myśl, nie ukrywam. Ale to dlatego, że po prostu było mi bardzo przykro i ciężko mi było z tym wszystkim, co się zaczęło dziać. Nie spodziewałam się tego

– powiedziała Blanka w Onet Rano.

Odnosząc się do skandalu, jaki rozpętał się po preselekcjach, wykonawczyni utworu „Solo” dodała, że internet codziennie zasypywany jest kłamstwami na jej temat. Jako jeden z przykładów wymieniła to, że zarzuca się jej lajkowanie komentarzy obrażających Janna czy Krystiana Ochmana.

Ja nie wiem, o co chodzi. Kłamstwa są codziennie nowe. To jest po prostu bardzo przykre. Ja jestem nadal w szoku, że ludzie wymyślają sobie co chwilę nowe kłamstwa. To są bzdury po prostu

– stwierdziła.

Ostatecznie Stajkow dała do zrozumienia, że będzie dalej szła po swoje. Jak mówi, chce udowodnić, że warto było dać jej szansę.

Pokażę w półfinale, że naprawdę warto było wybrać mnie

– obiecała.

Oceń ten artykuł 10 36

Ogólna ocena Blanka o rezygnacji z udziału w Eurowizji. "Nie spodziewałam się tego" to: 21% / 100%, uzyskana z: 46 głosów.