Błaszczykowski wrócił do konfliktu z Lewandowskim. Pobili się w szatni?

Co kilka lat temu zaszło między Kubą Błaszczykowskim i Robertem Lewandowski? I czy rzeczywiście - jak plotkowano - pobili się w szatni? 38-latek wrócił do tego tematu.

Kuba Błaszczykowski o kłótniach z Robertem Lewandowskim

Kuba Błaszczykowski w najnowszym wywadzie opowiedział m.in. o tym, co działo się w szatni, emerytury czy życiu poza murawą. W pewnym momencie rozmowa zboczyła na temat relacji z innymi piłkarzami. Kilka lat temu sporo mówiło się na temat konfliktu, który według samych zainteresowanych został zażegnany. Kiedy "Lewy" trafił w 2010 roku do Borussi Dortmund, "Błaszczu" już tam był i miał pomagać mu się zaklimatyzować. Początkowo mówiono o przyjaźni, jednak niedługo później pojawiły się infromacje o nieporozumieniach. Co zaszło między Błaszczykowskim i Lewandowskim?

38-latek przyznał, że z dzisiejszej perspektywy wszystko wygląda inaczej. Zwrócił uwagę na to, że problem narastał, a sytuację potęgowały silne charaktery piłkrzarzy.

Ja myślę, że trochę wtedy wygrało nasze ego. Można powiedzieć, że też trochę ambicje i indywidualności sportowe, który każdy gdzieś tam miał swoją dumę i nikt nie chciał odpuścić. Teraz sobie myślę tak: gdybyśmy mieli teraz tą głowę i gdybyśmy mieli tamtą sytuację, myślę, że można by to było załatwić dużo szybciej, a to później tak się nawarstwia. Ale to nie były jakieś żadne wielkie kłótnie czy coś takiego. Po prostu z każdym jakimiś tam drobnymi rzeczami się te relacje oddalały. No i w sumie Robert później odszedł do Bayernu... ale nigdy to się nie przekładało na naszą dalszą grę w na boisku. Zawsze. Jeśli chodzi o to, to wydaje mi się, może możemy powiedzieć z czystym sercem i sumieniem to był pełen profesjonalizm.

Konflikt Błaszczykowskiego i Lewandowskiego - o co poszło?

Kuba Błaszczykowski opowiedział też o przyczynach konfliktu z Robertem Lewandowskim. O co poszło? Co było powodem kłótni? Okazuje się, że to skomplikowana sytuacja.

To nie była jedna sprawa

- przyznał 38-latek, dodając:

To były jakieś drobne rzeczy...

Kilka lat temu plotkowano o tym, że między piłkarzami doszło do rękoczynów. Czy rzeczywiście pobili się w szatni?

Nie było nic takiego. Nigdy nie było nic takiego. Dlatego też w tych czasach, w których żyjemy, ciężko też wszystko komentować. No bo teoretycznie człowiek by musiał dawać codziennie wywiad i dementować różne rzeczy i ciężko cokolwiek z drobnymi rzeczami zrobić. Ale nie było żadnej takiej sytuacji, żeby ktoś kogoś uderzył albo coś takiego. Nigdy w życiu nie było takiej sytuacji

- przyznał zdecydowanie.

Jak obecnie wyglądają relacje między piłkarzami?

Kuba Błaszczykowski zdementował krążące plotki. Zwrócił uwagę, że czas wiele zmienił. Czy 38-latek utrzymuje kontakty z piłkarzem reprezentacji i czy dzwoni do Lewandowskiego z życzeniami na święta?

Nie. o=Od tamtego momentu nie mamy kontaktu zresztą. Ale teraz jak byłem na reprezentacji i jak byłem na tym ostatnim meczu, uważam, że z perspektywy tego właśnie tej kadry mogę powiedzieć, że widać, że dużo w naszych głowach się zmieniło.

Zbigniew Boniek nie zgodził się wystąpić w filmie "Kuba". Błaszczykowski skomentował to po raz pierwszy w RMF FM!
Dlaczego Zbigniew Boniek nie chciał wziąć udziału w filmie o Kubie Błaszczykowskim? Piłkarz po raz pierwszy postanowił to skomentować publicznie. 38-latek opowiedział w RMF FM, jak wyglądały kulisy tej sprawy.

Oceń ten artykuł 2 3

Ogólna ocena Błaszczykowski wrócił do konfliktu z Lewandowskim. Pobili się w szatni? to: 40% / 100%, uzyskana z: 5 głosów.