Bociany kontra gęsi egipskie i ich pisklęta. Kamera zarejestrowała dramatyczną walkę o gniazdo [WIDEO]

Ptaki wróciły już z podróży do ciepłych krajów. Teraz szukają gniazd, które będą idealnym miejscem do złożenia jaj i wychowania potomstwa. Okazuje się, że czasem w tym temacie dochodzi do poważnych konfliktów... Dowodem na to jest nagranie, które ostatnio pojawiło się w mediach społecznościowych.

Walka o gniazdo

W sieci pojawiło się zaskakujące nagranie, na którym uchwycono moment walki o gniazdo w Menkebach w Niemczech. Na facebookowej stronie Fotopułapki - Trail Cameras udostępniono ujęcia z gęsiami egipskimi i bocianami w rolach głównych. Czerwononogi atakują wysiadującego jaja ptaka, lecz ten nie daje za wygraną. Szybko pojawia się też wsparcie.

Bociany kontra gęsi

Dramatyczne ujęcia poruszyły internautów. Ptasia walka o dom robi wrażenie! Po obejrzeniu wyżej zamieszczonego materiału nasuwa się pytanie: kto wygrał, a kto został przegranym? Okazuje się, że gniazdo jest puste... W sieci zamieszczono fragment z kamer nadających na żywo. Możemy zobaczyć, jak gęsi razem z pisklakami opuszczają niebezpieczne miejsce. Dorosłe i maluchy "ewakuują się", skacząc w dół.

Ropucha kontra zaskroniec. Nie uwierzysz, kto i w jaki sposób wygrał ten pojedynek! "Natura nie przestaje zaskakiwać"
Natura nie przestaje zaskakiwać. Zastanawialiście się, kto jest silniejszym zawodnikiem w starciu ropuchy i zaskrońca? W sieci pojawiła się niecodzienna publikacja, która pokazała, że natura ma przed nami jeszcze wiele tajemnic.

Samotny biały wilk widziany na północy Polski?! Taki okaz to rzadkość! [WIDEO]
"Wszystkie są piękne, ale ten szokuje!" - czytamy w komentarzu do nagrania z fotopułapki, na którym uchwycono wilka o niecodziennym umaszczeniu. Materiał z Pomorza wzbudził niemałe zainteresowanie wśród internautów.

Łaciata sarna w obiektywie! Takie nagranie to rzadkość [WIDEO]
Niemal codziennie w sieci pojawiają się nowe nagrania z lasów, które są prawdziwą gratką dla miłośników przyrody. Ostatnio na YouTube udostępniono niezwykły materiał, na którym możemy zobaczyć sarnę o wyjątkowym umaszczeniu. Kozioł jest łaciaty!

Oceń ten artykuł 0 0