Boże Ciało 2022. Czy trzeba iść do kościoła?

Boże Ciało jest jednym z najważniejszych wydarzeń w Kościele katolickim. Czy w to święto trzeba udać się na mszę? Czy jest obowiązek zachowania postu? Odpowiadamy na pytania.

Boże Ciało – co to za święto?

Boże Ciało inaczej nazywane jest Uroczystością Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Tego dnia w Kościele katolickim celebruje się Najświętszy Sakrament. Boże Ciało jest świętem ruchomym, które obchodzi się zawsze w czwartek, 60 dni po Wielkanocy. Celem Bożego Ciała jest upamiętnienie Ostatniej Wieczerzy, na której Jezus przemienił wino w krew, a chleb w swoje ciało. Tego dnia na ulicach wielu miast odbywają się procesje ku czci Mesjasza. Boże Ciało w 2022 roku przypada na 16 czerwca.

Boże Ciało – czy udział w mszy świętej jest obowiązkowy?

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa jest nie tylko dniem wolnym od pracy, ale także jedną z najważniejszych uroczystości w Kościele katolickim. Dlatego wielu wiernych zastanawia się, czy w tym dniu uczestnictwo w mszy świętej jest obowiązkowe. Boże Ciało jest świętem kościelnym nakazanym, co oznacza, że udział w eucharystii podczas Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa jest obowiązkowy dla wiernych. Tego dnia wierzący muszą udać się do kościoła, aby celebrować święto Jezusa Chrystusa.

Boże Ciało – czy trzeba pościć?

Boże Ciało jest szczególnym dniem, w który należy powstrzymać się od wykonywania wszelkich prac. Część wiernych myśli, że w to święto trzeba również pościć. Jak jest naprawdę? W dniu Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa zachowanie postu nie jest obowiązkowe. Dodajmy, że ścisły nakaz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych obowiązuje jedynie w Środę Popielcową oraz w Wielki Piątek. Dlatego w Boże Ciało nie trzeba pościć.

7-latka wychyliła kielich do dna na pierwszej komunii. Bezcenna reakcja księdza [WIDEO]
Pamiętacie pierwszą komunię świętą? Jeśli tak, to na pewno byliście tak samo podekscytowani, jak ta 7-latka. Dziewczynka, zamiast wziąć łyczek, wypiła kielich do dna. Nagranie robi...

Oceń ten artykuł 0 0