Co było przyczyną śmierci Mateusza Murańskiego? Poznaliśmy wstępne ustalenia

Podano wstępne wyniki sekcji zwłok Mateusza Murańskiego. Znany freak fighter, który walczył m. in. w federacji Fame MMA, a także aktor serialu "Lombard. Życie pod zastaw", zmarł w środę w wieku zaledwie 29 lat.

Mateusz Murański zmarł w wieku 29 lat

W środę do mediów dotarła wstrząsająca wiadomość o śmierci Mateusza Murańskiego, aktora znanego m. in. z serialu „Lombard. Życie pod zastaw” i freak fightera walczącego m. in. w federacji Fame MMA. Informację w rozmowie z RMF FM potwierdziła Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

O zgonie poinformował członek rodziny, który nie mógł się dodzwonić. Na miejsce zdarzenia pojechali funkcjonariusze i znaleźli ciało, wykonano czynności m. in. oględziny z udziałem biegłego, potwierdzono zgon bez udziału osób trzecich

– poinformowała.

Co było przyczyną śmierci Mateusza Murańskiego?

Prokuratura prowadzi postępowanie, które ma wyjaśnić, co było przyczyną śmierci tak młodego człowieka. W sprawie pojawiły się już pierwsze ustalenia. Prokuratura przedstawiła wstępne wyniki sekcji zwłok 29-latka. Jak udało się dowiedzieć RMF FM, Mateusz Murański najprawdopodobniej zmarł wskutek ostrej niewydolności krążeniowo-oddechowej.

Zlecone zostały dalsze badania: toksykologiczne i histopatologiczne 

– przekazała RMF FM Grażyna Wawryniuk.

Okoliczności śmierci Mateusza Murańskiego

Ponadto, jak donosi „Super Express”, do śmierci Mateusza Murańskiego miało dojść około sześciu godzin przed znalezieniem ciała, czyli około godziny 5 lub 6 rano.

Lekarze wstępnie stwierdzili obrzęk płuc, a także podniesioną temperaturę ciała na skutek zatrucia lekami lub środkami odurzającymi

– podał tabloid.

Mateusz Murański – kariera

Mateusz Murański urodził się w 1994 roku. Popularność przyniosła mu rola Adriana „Adka” Barskiego w serialu „Lombard. Życie pod zastaw”. Jako aktor wystąpił także w produkcjach takich jak: „Asymetria”, „Inni ludzie” czy w nominowanym do Oscara filmie „IO”. Jego ojciec to aktor Jacek Murański.

Murański był także zawodnikiem freak fightów. Swoją pierwszą walkę stoczył na gali Fame MMA 10 w maju 2021 roku. Jego przeciwnikiem był wówczas Arkadiusz Tańcula. Debiutancki pojedynek przegrał na punkty. Jeszcze w tym samym roku zaliczył serię trzech zwycięstw. 2022 rok zaczął natomiast od przegranej z Don Kasjo. W sierpniu ubiegłego roku doszło do głośnego rewanżu Mateusza Murańskiego z Arkadiuszem Tańculą. Podczas Fame MMA 15 ponownie zaliczył porażkę.

Oceń ten artykuł 30 8

Ogólna ocena Co było przyczyną śmierci Mateusza Murańskiego? Poznaliśmy wstępne ustalenia to: 78% / 100%, uzyskana z: 38 głosów.