Co czeka kierowców? Startuje akcja "ZNICZ 2021"

Już dziś wystartowała ogólnopolska akcja policji "ZNICZ". Oznacza to wzmożone kontrole na drogach w okresie Wszystkich Świętych. Akcja potrwa do 2 listopada.

Na co policjanci będą zwracać uwagę?

Funkcjonariusze policji będą przeprowadzać masowe kontrole trzeźwości. Wszystko w trosce o bezpieczeństwo na drogach w czasie świąt Wszystkich Świętych. Policjanci będą zwracać szczególną uwagę na trzeźwość kierowców i ich stan psychofizyczny. Funkcjonariusze także zajmą się organizacją ruchu na drogach dojazdowych do cmentarzy, by zapobiec chaosowi komunikacyjnemu w tych miejscach.

Akcja „ZNICZ”

To coroczna akcja, która ma na celu minimalizowanie ilości wypadków w okresie świąt Wszystkich Świętych, gdy tłumnie nawiedzamy cmentarze i podróżujemy po Polsce do swoich rodzin. W akcji „ZNICZ” – prócz policji –  biorą też udział: straż miejska, Żandarmeria Wojskowa, również angażują się harcerze. W związku ze Wszystkimi Świętymi, w 2017 roku, dzięki akcji „ZNICZ”, w ciągu siedmiu dni wzmożonego ruchu na polskich drogach, udało się zmniejszyć tragiczny bilans.

Statystki z 2017 roku:

Zginęły 53 osoby,
Rannych 719 osób,
Wypadki: 609,
Nietrzeźwi kierowcy: 1821,
średnia liczba ofiar na dzień: 7,57.         

Czytaj też:

Sprawca kolizji uciekał samochodem po chodniku. Brawurowy pościg w Jeleniej Górze [WIDEO]
Kuriozalna kolizja w Jeleniej Górze. Jeden z kierowców przy zmianie pasa zderzył się z innym autem. Zamiast się zatrzymać, rzucił się w ucieczkę swoim samochodem po chodniku. Poszkodowany...

Oceń ten artykuł 0 0
Komentarze