Co robią rysie, gdy spadnie śnieg? Nagranie z trzema drapieżnikami rozczuliło internautów! [WIDEO]

Istnieje minimalna szansa na to, że w czasie spaceru po lesie spotkamy rysia. Przedstawiciele tego gatunku zazwyczaj unikają kontaktu z ludźmi, a ich codzienność nadal kryje przed nami wiele tajemnic. Ostatnio w sieci opublikowano zaskakujące nagranie z trzema drapieżnikami w rolach głównych. "Cudo natury" - komentuje jeden z internautów.

Jak żyje ryś? Czy można spotkać go w Polsce?

Ryś to wyjątkowe i tajemnicze zwierzę. Przedstawiciele tego gatunku żyją w lasach Europy, Azji i Ameryki Północnej. Drapieżniki można spotkać m.in. w naszym kraju. Obecnie rysie są chronione przez polskie prawo. W 1995 roku została przywrócona ścisła ochrona tych zwierząt. Od tamtej pory dzięki programom dbającym o odbudowę populacji odnotowuje się wzrost ich liczebności. Obecnie ich ilość szacuje się na niewiele ponad 200 osobników tego dzikiego kota. Zamieszkują m.in. tereny Karpat, Bieszczad, Babiogórskiego Parku Narodowego, Puszczy Białowieskiej i Augustowskiej. Kilka rysi żyje w górach Izerskich i Karkonoszach. 

Rysie tuż przed fotopułapką

Rysie zazwyczaj stronią od ludzi. Bezpośrednie spotkanie z tymi zwierzętami to prawdziwa rzadkość, dlatego wszelkie nagrania czy zdjęcia cieszą się ogromną popularnością wśród internautów. Ostatnio na popularnej stronie Fotopułapki - Trail Cameras udostępniono nagranie zarejestrowane w rejonie szczytu Čergov w południowo-wschodniej części Gór Czerchowskich we wschodniej Słowacji. Autorem materiału jest Pavol Špireng. 

Zamieszczone ujęcia to prawdziwa rzadkość! Widać na nich, jak trzy rysie odpoczywają w lesie. Czyszczą sierść, zaczepiają się wzajemnie z czułością i cały czas czujnie obserwują otoczenie. 

Pod publikacją pojawiło się kilkaset pozytywnych reakcji i wiele komentarzy zachwyconych widzów:

Śliczne kociaki.
Cudo natury
Coś pięknego 

Wilk tuż przy niedźwiedziu. "Takie ujęcie to jak szóstka w lotka"!
Wilki i niedźwiedzie żyją w Polsce. Te tajemnicze drapieżniki od lat fascynują miłośników przyrody i badaczy. W czasie spacerów po lasach trudno je spotkać, bowiem stronią od ludzi, jednak nie jest to niemożliwe. W ich obserwacji niezwykle pomocne...

Niedźwiedzie próbują dostać się do miodu przez elektryczne ogrodzenie. Kamera uchwyciła ssaki buszujące w pasiece! [WIDEO]
Niedźwiedzie lubią miód? Odpowiedzią na to pytanie może być zaskakujące nagranie z fotopułapki. Ukryta kamera uchwyciła, jak ssaki buszują między ulami.

Oceń ten artykuł 0 0