Córka Meghan i Harry'ego nie jest księżniczką. Dlaczego dziewczynka nie otrzymała tego tytułu?

W niedzielę 6 czerwca media obiegła szczęśliwa informacja, że Meghan i Harry powitali na świecie córeczkę. Lilibet „Lili” Diana Mountbatten-Windsor nie otrzymała jednak tytułu księżniczki. Dlaczego?

Meghan urodziła! Jej córka nie jest księżniczką?

W niedzielne popołudnie Meghan Markle i książę Harry potwierdzili informację o narodzinach swojego drugiego dziecka. Lilibet „Lili” Diana Mountbatten-Windsor nie otrzyma jednak książęcego tytułu. Dziewczynka może być tytułowana jako hrabina lub lady, jednak nie można oficjalnie nazywać ją księżniczką. Mimo rezygnacji Harry'ego i Meghan z pełnienia obowiązków członków rodziny królewskiej, córka pary wciąż jest ósma w kolejce do brytyjskiego tronu. Prawdopodobnie rodzice Lilibet zrezygnują ze wszystkich tytułów szlacheckich dla dziewczynki, podobnie, jak zrobili to w przypadku jej starszego brata - Archiego. Meghan i Harry postanowili nie nazywać syna doniosłymi tytułami i zadbać, aby był wychowywany jako "wolny obywatel".

Komu przysługują tytuły książąt i księżniczek?

Dlaczego mała "Lili" nie może nazywać się księżniczką, a jej tata już tak? W monarchii brytyjskiej tytuły królewskie nie są dziedziczne. Tradycyjnie jedynie dzieci i wnuki aktualnie panującego władcy mogą nosić tytuły książąt i księżniczek. Córka Meghan i Harry'ego jest prawnuczką królowej Elżbiety II, więc nie jest księżniczką. Nie wszystko jednak stracone. 

Każdy prawowity następca tronu może liczyć na przyznanie tytułu książęcego. Elżbieta II zdecydowała się w wyjątkowej procedurze nadać te tytuły dzieciom Williama i Kate. Czy Lilibet „Lili” Diana Mountbatten-Windsor także dostąpi tego zaszczytu? Zapewne wiele zależy od decyzji jej rodziców.

Meghan Markle urodziła! Na świat przyszło drugie dziecko książęcej pary
Właśnie podano długo wyczekiwane wieści z życia książęcej pary! Meghan Markle i książę Harry doczekali się narodzin swojej córki. To drugie dziecko słynnego na całym świecie małżeństwa. Para poinformowała o wspaniałej nowinie w niedzielny wieczór.

Meghan Markle chce zostać prezydentem USA. Jakie ma szanse?
Jak podają zagraniczne media, Meghan Markle już kilkukrotnie przyznawała, że w przyszłości chciałaby... zostać prezydentem Stanów Zjednoczonych. Zanim jednak żona księcia Harry’ego...

Oceń ten artykuł 0 0
Komentarze