Czarny Piątek 2023. Wyprzedaże i zniżki specjalnie na Black Friday! Jakie promocje sklepy szykują dla klientów?

Black Friday to prawdziwe "święto" dla osób kochających zakupy. Czarny Piątek zbliża się wielkimi krokami. Jakie wyprzedaże i zniżki sklepy szykują dla swoich klientów?

Kiedy wypada Black Friday 2023? Czarny Piątek – data

Wyprzedaże, promocje, obniżki, niższe ceny – wszystko to w jednym dniu! Sklepy szykują się na Czarny Piątek. Kiedy w 2023 roku wypada Black Friday? Ten amerykański „szał zakupowy” nie ma stałego miejsca w kalendarzu. Data zależna jest bowiem od Święta Dziękczynienia, które jest obchodzone w ostatni czwartek listopada. W Polsce – podobnie jak w USA – Czarny Piątek jest dzień po wspomnianej uroczystości. W 2023 roku jest więc to 24 listopada.

Czarny Piątek – czym jest? Dlaczego Black Friday? Skąd wzięła się nazwa?

Black Friday – a w Polsce: Czarny Piątek – to dzień, w którym klienci tłumnie ruszają na zakupy. Zachęceni propozycjami – zarówno małych, jak i dużych – sklepów, „polują” na wyprzedaże i przeceny. Galerie handlowe są wówczas czynne dłużej; a wiele miejsc szykuje specjalne rabaty i obniżki – nawet o 50% i więcej. Wszystko po to, by zachęcić osoby do zrobienia zakupów. To też dobra okazja do tego, by skompletować już pierwsze prezenty na święta. Od końca listopada do Bożego Narodzenia zostało raptem kilka tygodni. Sama nazwa tego dnia jest interpretowana na różne sposoby. Niektóre źródła mówią m.in. o czarnym atramencie, którym kupcy zapisywali w zeszytach dobry utarg w dniu otwierającym „przedświąteczne wyprzedaże”. Inne strony z kolei wspominają o ulicznych korkach i zwiększonej aktywności policji stojącej na straży porządku – wszystko przez gigantyczne kolejki do sklepów.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Ennea Fashion (@ennea_fashion)

Ile trwa Czarny Piątek? Do kiedy Black Weekend i Black Week? Co to Cyber Monday?

Czarny Piątek – jak sama nazwa wskazuje – trwa tylko jeden dzień. Stąd też godziny otwarcia sklepów często są wydłużone po to, by klienci mogli spokojnie zrobić zakupy. Coraz popularniejsze stają się także terminy: Black Weekend oraz Black Week. Pierwszy z nich odnosi się do dwóch kolejnych dni. Oznacza, że wówczas wiele miejsc, w których można zrobić zakupy, podtrzymuje piątkowe zniżki lub wprowadza nowe. Black Week z kolei obejmuje obszar całego tygodnia. Z kolei w poniedziałek po Czarnym Piątku ruszają olbrzymie wyprzedaże także w Internecie. Cyber Monday to dzień, w którym obniżka dotyczy sklepów online. W tym roku to 27 listopada.

Co kupić na Black Friday 2023?

Czarny Piątek to doskonała okazja do tego, by kupić interesujące nas rzeczy w atrakcyjnych cenach. Co warto nabyć podczas Black Friday? Wówczas dużym zainteresowaniem cieszą się: elektronika, sprzęty AGD, ubrania, książki, zabawki, kosmetyki i wiele innych.

Black Friday 2023. Jakie sklepy biorą udział? Lista

Co roku, gdy zbliża się Czarny Piątek, w Internecie pojawia się specjalna lista będąca odpowiedzią na pytanie o to, które sklepy szykują „coś specjalnego” na Black Friday. Wyszczególnione są w niej sklepy, w których obowiązują zniżki i kody rabatowe. Spis jest nieustannie aktualizowany.

Robicie zakupy w Black Friday?

Źródło. www.black-friday.pl.

Black Week w Biedronce. W poniedziałek zaczyna się szaleństwo
W poniedziałek do sklepów Biedronki zawita Black Week, czyli tydzień pełen promocji, które mają być największymi w całym roku. Wiadomo już, jakie plany ma popularna sieć. Będzie mnóstwo gratisów. I nie tylko!

Oceń ten artykuł 0 0