Daria kiedyś wyglądała zupełnie inaczej. Autorka hitu "Paranoia" zaczynała w "The Voice of Poland" [FOTO]

Daria Marcinkowska z utworem "Paranoia" startuje w preselekcjach do Eurowizji pod hasłem "Tu bije serce Europy! Wybieramy hit na Eurowizję". Wokalistka na przestrzeni ostatnich lat przeszła wielką metamorfozę. Pamiętacie, jak wyglądała w "The Voice of Poland"?

Daria i „Paranoia” w preselekcjach do Eurowizji

Daria Marcinkowska, która na scenie posługuje się pseudonimami Daria i Daria Marx, jest jedną z uczestniczek tegorocznych eliminacji do Eurowizji. Do preselekcji zgłosiła się ze swoim wielkim radiowym hitem „Paranoia”. W sobotę 19 lutego 2022 roku zaprezentuje go podczas koncertu „Tu bije serce Europy! Wybieramy hit na Eurowizję” i będzie walczyć o bilet do Turynu.

Daria Marcinkowska w „The Voice of Poland”

Daria Marcinkowska pierwsze kroki w branży muzycznej stawiała już kilka lat temu. Jesienią 2019 roku mogliśmy oglądać ją w dziesiątej edycji „The Voice of Poland”, której zwyciężczynią została Alicja Szemplińska. Daria w czasie przesłuchań zachwyciła wszystkich trenerów – każdy chciał mieć ją w swojej drużynie. Ostatecznie wokalistka na swoją mentorkę wybrała Margaret. Niestety jej przygoda z programem niedługo później się zakończyła. Marcinkowska odpadła na etapie bitew, przegrywając pojedynek z Sonią Hornatkiewicz.

Trzeba przyznać, że od czasu „The Voice of Poland” autorka hitu „Paranoia” przeszła sporą metamorfozę. Poznalibyście ją?

Daria – kim jest autorka przeboju „Paranoia”?

Daria, czyli Daria Marcinkowska, pochodzi z Mikołowa w województwie śląskim, muzycznie kształciła się jednak za granicą. 26-letnia obecnie wokalistka w wieku 18 lat wyjechała do Londynu na studia w London College of Music. W trakcie nauki miała okazję wystąpić m. in. przed szwedzką rodziną królewską.

Choć nie wygrała „The Voice of Poland”, odniosła sukces, o jakim mógłby pomarzyć niejeden uczestnik wspomnianego show. Jej pierwszy singiel „Love Blind” stał się hitem serwisów streamingowych w Brazylii, Norwegii czy Belgii. Kolejny, czyli „Paranoia”, przyniósł jej jeszcze większy rozgłos. Towarzyszący mu wideoklip w serwisie YouTube został wyświetlony już ponad 13 milionów razy.

Oceń ten artykuł 35 19

Ogólna ocena Daria kiedyś wyglądała zupełnie inaczej. Autorka hitu "Paranoia" zaczynała w "The Voice of Poland" [FOTO] to: 64% / 100%, uzyskana z: 54 głosów.