Euro 2020: Z kim zagrają Polacy?

Wiemy już, z kim nasi piłkarze zmierzą się na murawie w ramach eliminacji mistrzostw Europy 2020. Podopieczni Jerzego Brzęczka zagrają m.in. z Austrią i Izraelem. Kto jeszcze znalazł się z nami w grupie G?

Mistrzostwa Europy 2020 – z kim zagramy?

Polacy znaleźli się w grupie G, do której trafiły również reprezentanci takich krajów jak: Austria, Izrael, Słowenia, Macedonia i Łotwa. Najmocniejszym rywalem wydają się piłkarze z Austrii z piłkarzem Bayernu Monachium Davidem Alabą na czele. Zagramy również z Izraelem, który do tej pory nie brał udziału w tego typu  rozgrywkach.

Oprócz nich nasi piłkarze na boisku spotkają się również z reprezentacją Słowenii, która osiemnaście lat temu zakończyła swój udział w fazie grupowej. Nieco lepiej wiodło im się podczas kolejnych prób; na mundialu Słoweńcy pojawili się w 2002 i w 2010 roku.

Poza nimi Polacy zagrają też z Macedonią (która nigdy nie brała udziału w żadnym turnieju rangi mistrzowskiej) oraz z Łotwą (która awansowała do mistrzostw Europy w 2004 roku).

Warto dodać, że faza grupowa kwalifikacji rozpocznie się w marcu, a zakończy w listopadzie 2019 roku. Co ciekawe, turniej finałowy zostanie rozegrany po raz pierwszy w 12 krajach w całej Europie.

Oceń ten artykuł 0 0
Komentarze