Eurowizja 2022. Chanel rozpala zmysły publiczności. Kim jest reprezentantka Hiszpanii?

Chanel Terrero z utworem "SloMo" reprezentuje Hiszpanię w 66. Konkursie Piosenki Eurowizji. Jej energetyczny i niezwykle sensualny występ z pewnością poderwie publiczność do tańca. Kim jest wszechstronnie utalentowana Chanel?

Eurowizja 2022. Kto wygra konkurs?

14 maja w Turynie odbędzie się finał 66. Konkursu Piosenki Eurowizji. Wezmą w nim udział przedstawiciele 25 państw – 20 uczestników zakwalifikowanych z półfinałów oraz reprezentanci krajów tzw. Wielkiej Piątki: Francji, Hiszpanii, Niemiec, Wielkiej Brytanii oraz Włoch. Nie zabraknie także Krystiana Ochmana z Polski, który w czasie czwartkowego półfinału wywalczył dla nas pierwszy od 2017 roku awans.

Wielki finał tegorocznej Eurowizji będzie można oglądać zarówno w telewizji, jak i online. Na swoich antenach koncert pokazywać będą TVP1 i TVP Polonia. Transmisja na żywo będzie też dostępna na oficjalnym kanale Eurovision Song Contest w serwisie na YouTube. Wydarzenie rozpocznie się w sobotę 14 maja o godzinie 21.00 czasu środkowoeuropejskiego.

Eurowizja 2022. Chanel jedną z faworytek

W tym roku w konkursie Eurowizji brak wyraźnego faworyta. W finale może wydarzyć się właściwie wszystko. Choć w notowaniach bukmacherskich miażdżącą przewagę nad innymi ma Ukraina, to wielu uważa, że reprezentujący ten kraj zespół Kalush Orchestra jednak nie sięgnie po zwycięstwo. Oprócz nich największymi faworytami są Sam Ryder z Wielkiej Brytanii, duet Mahmood & Blanco z Włoch, Cornelia Jacobs ze Szwecji oraz Chanel z Hiszpanii. Występ tej ostatniej z pewnością poderwie publiczność do tańca. To jedna z najbardziej energetycznych piosenek w tegorocznej stawce.

Eurowizja 2022. Kim jest reprezentantka Hiszpanii?

Chanel, właściwie Chanel Terrero, reprezentuje Hiszpanię w 66. Konkursie Piosenki Eurowizji. Ponieważ jej kraj ma zapewnione miejsce w finale konkursu, wokalistka nie musiała walczyć ze swoją piosenką „SloMo” o awans. Gdyby jednak nawet musiała uczestniczyć w eliminacjach, z pewnością przebojem przeszłaby do kolejnego etapu. Chanel jest jedną z faworytek do zwycięstwa.

Kim jest Chanel? Terrero jest hiszpańsko-kubańską aktorką, tancerką i piosenkarką. Urodziła się w 1991 roku w Hawanie, a w wieku trzech lat przeniosła się z rodzicami do Katalonii. W 2010 roku przeprowadziła się do Madrytu i rozpoczęła karierę aktorską. To właśnie aktorstwo przez długi czas było jej głównym zajęciem. Utwór „SloMo”, z którym wygrała hiszpańskie eliminacje do Eurowizji, jest jej muzycznym debiutem.

Co ciekawe, piosenkę, z którą Chanel reprezentuje Hiszpanię w Turynie, oryginalnie miała wykonywać Jennifer Lopez. Arjen Thonen, który jest jednym z autorów utworu, napisał go z myślą o J. Lo, ale amerykańska gwiazda nigdy nie odpowiedziała na jego propozycję.

Oceń ten artykuł 3 8

Ogólna ocena Eurowizja 2022. Chanel rozpala zmysły publiczności. Kim jest reprezentantka Hiszpanii? to: 27% / 100%, uzyskana z: 11 głosów.