Eurowizja 2023. TVP szuka reprezentanta Polski. Kiedy go poznamy?

Telewizja Polska poszukuje reprezentanta, który pojedzie na Eurowizję 2023. Artysta lub zespół zostanie wybrany w publicznych preselekcjach. Kiedy poznamy listę kandydatów?

Eurowizja 2023. Telewizja Polska szuka reprezentanta

Telewizja Polska rozpoczęła poszukiwania kandydatów, którzy chcą reprezentować nasz kraj w 67. Konkursie Piosenki Eurowizji. Wykonawcy mogą przesyłać swoje zgłoszenia do 15 stycznia 2023 roku. Artysta lub zespół, który pojedzie na przyszłoroczną Eurowizję, zostanie wyłoniony w publicznych preselekcjach. Widzowie w ramach Koncertu Finałowego Eliminacji będą mieli możliwość głosowania na dziesięciu finalistów wybranych przez komisję jurorską. Reprezentanta Polski w 67. Konkursie Piosenki Eurowizji powinniśmy poznać 26 lutego 2022 roku.

Eurowizja 2022. Krystian Ochman zajął 12. miejsce

Artysta lub zespół, który pojedzie na przyszłoroczną Eurowizję, z pewnością nie będzie miał łatwego zadania. Wszystko dlatego, że Krystian Ochman – tegoroczny reprezentant Polski – bardzo wysoko podniósł poprzeczkę. Jego wykonanie utworu "River" zachwyciło eurowizyjną publiczność i zapewniło nam jeden z najwyższych wyników w historii konkursu. Piosenkarz awansował do finału tegorocznej Eurowizji i zajął w nim dwunaste miejsce.

Eurowizja 2023. Gdzie i kiedy odbędzie się konkurs?

67. Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się w maju przyszłego roku. Choć tegoroczną imprezę wygrali reprezentanci Ukrainy, to kolejną odsłonę wydarzenia organizuje Wielka Brytania. Europejska Unia Nadawców już jakiś czas temu poinformowała o przeniesieniu konkursu ze względu na trwającą wojnę. Na razie nieznane są bliższe szczegóły dotyczące przyszłorocznej imprezy. Jak podaje portal eurowizja.org, udział w Eurowizji 2023 zadeklarowały dotychczas 32 państwa.

TVP przenosi emisję "Rolnik szuka żony". Nowego odcinka nie będzie
Fani programu "Rolnik szuka żony" nie zobaczą nowego odcinka w niedzielę 25 września 2022 roku. TVP1 ponownie zmienia ramówkę i przenosi emisję na inny termin. Kiedy premiera drugiego odcinka dziewiątej serii...

Oceń ten artykuł 0 0