Eurowizja. Blanka zapowiedziała zmiany w "Solo". Piosenka będzie brzmieć inaczej?

Blanka została reprezentantką Polski na Eurowizji. 23-letnia wokalistka zapowiedziała już, że zamierza wprowadzić zmiany w swojej eurowizyjnej piosence. "Solo" zmieni się nie do poznania?

Eurowizja 2023. Blanka będzie reprezentować Polskę z "Solo"

26 lutego odbyły się polskie preselekcje do 67. Konkursu Piosenki Eurowizji. Podczas koncertu "Tu bije serce Europy! Wybieramy hit na Eurowizję" można było usłyszeć dziesięć propozycji od różnych artystów. O wyborze reprezentanta zdecydowali jurorzy i telewidzowie, którzy mieli po 50% głosów. Jury z Edytą Górniak na czele dało pierwsze miejsce Blance z jej "Solo". Widzowie wybrali natomiast Janna, który wystąpił z "Gladiatorem".

Po podliczeniu punktacji okazało się, że najwięcej punktów zdobyła 23-letnia wokalistka. To ona pojedzie do Liverpoolu, gdzie będzie reprezentować Polskę na Eurowizji.

Blanka zamierza wprowadzić zmiany w "Solo"

Choć wybór Blanki jako reprezentantki naszego kraju wciąż budzi liczne kontrowersje, to młoda artystka zdaje się tym nie przejmować. Blanka Stajkow w podcaście TVP pt. "Bądźmy Razem" opowiedziała Idze Nowakowskiej i Aleksandrowi Sikorze o sukcesie jej utworu. 23-latka wskazała, że "Solo" trafiło już do zagranicznej publiczności, m.in. z Bułgarii, Grecji, Turcji, Litwy czy Ukrainy.

Stajkow zapowiedziała również zmiany w swojej eurowizyjnej propozycji. Wiele wskazuje na to, że wersja piosenki, którą usłyszymy w Liverpoolu, będzie znacząco różnić się od tej, którą usłyszeli widzowie preselekcji.

Jest coraz więcej pomysłów i będzie na pewno dużo zmian i dużo pracy nad tym, żeby to było po prostu lepsze. Na pewno zmiana w muzyce, pewne przedłużenie piosenki. To mogę powiedzieć

– wyznała 23-letnia piosenkarka.

Reprezentantka Polski w 67. Konkursie Piosenki Eurowizji wystąpi na scenie w trakcie drugiego półfinału, który zaplanowano na 11 maja.

Eurowizja. Jann miał dużą przewagę w głosowaniu widzów? Media: otrzymał ponad 50% głosów
Polskie media eurowizyjne publikują kolejne informacje na temat preselekcji. Według nieoficjalnych doniesień widzowie mieli oddać ponad 35 tysięcy głosów. Ponad połowę z nich miał otrzymać Jann.

Oceń ten artykuł 3 16

Ogólna ocena Eurowizja. Blanka zapowiedziała zmiany w "Solo". Piosenka będzie brzmieć inaczej? to: 15% / 100%, uzyskana z: 19 głosów.