Eurowizja. Czy Polska wejdzie do finału? Bukmacherzy już wiedzą

Jak Luna poradzi sobie na Eurowizji? Bukmacherzy zdążyli już ocenić szanse tegorocznej reprezentantki Polski. Wiadomo, czy widzą ją w roli zwyciężczyni konkursu oraz czy w ogóle wróżą jej awans do finału.

Eurowizja. Luna będzie reprezentować Polskę

19 lutego poznaliśmy wyniki tegorocznych, tym razem wewnętrznych preselekcji do Eurowizji. Decyzją pięcioosobowej komisji, w skład której weszli: Łukasz Pieter, Michał Hanczak, Kasia Moś, Konrad Szczęsny oraz Piotr Klatt, reprezentantką Polski została Luna z utworem „The Tower”. 24-latka zaledwie jednym punktem pokonała wielką faworytkę fanów – Justynę Steczkowską startującą z piosenką „WITCH-ER Tarohoro”.

Eurowizja 2024. Które miejsce zajmie Polska?

Luna na Eurowizji zaprezentuje się podczas pierwszego półfinału, który jest zaplanowany na 7 maja 2024 roku. Wówczas okaże się, czy wejdzie do finału i zawalczy o zwycięstwo. Choć do konkursu pozostały jeszcze ponad dwa miesiące, analitycy zdążyli już ocenić szanse reprezentantki Polski.

Czy Lunie z „The Tower” uda się zakwalifikować do wielkiego finału 68. Konkursu Piosenki Eurowizji? Według jednego z bukmacherów reprezentantka Polski ma większe szanse na awans niż na jego brak. W pierwszym przypadku kurs wynosi bowiem aktualnie 1.62, w drugim – 2.18. Idąc dalej, kurs na znalezienie się w top 3 półfinału to 10.00, a na jego wygranie – 50.00.

Jeżeli chodzi o szanse na zwycięstwo, to analizująca różne zestawienia strona eurovisionworld.com daje ich obecnie Lunie dokładnie 1%. Polska znajduje się tam na 26. miejscu spośród wszystkich 37 startujących państw. Pierwsze miejsce należy w tej chwili do Ukrainy, którą goni jednak Chorwacja.

Oceń ten artykuł 0 0