Eurowizja. Jann z drugą szansą. "Gladiator" wygra dla Polski konkurs?

Jann nie wygrał ze swoim "Gladiatorem" tegorocznych preselekcji do Eurowizji, ale podbił serca tysięcy słuchaczy. Teraz będzie reprezentował Polskę w konkursie OGAE Second Chance Contest. Czy powtórzy sukces Margaret, która w 2016 roku zwyciężyła w plebiscycie z "Cool Me Down"?

Jann reprezentantem Polski w OGAE Second Chance Contest

Tegoroczny konkurs Eurowizji zakończył się wygraną Loreen reprezentującej Szwecję z utworem „Tattoo”. Blanka Stajkow, zwyciężczyni polskich preselekcji „Tu bije serce Europy! Wybieramy hit na Eurowizję”, w finale skończyła ze swoim „Solo” na 19. miejscu. Zdecydowanie lepiej poradziła sobie w głosowaniu telewidzów, bo zajęła w nim 8. miejsce. Jurorzy umieścili ją na 24. pozycji.

Teraz, jak co roku po zakończeniu Eurowizji, przyszedł czas na OGAE Second Chance Contest. To plebiscyt organizowany przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Miłośników Konkursu Piosenki Eurowizji, w którym uczestniczą wykonawcy, którym nie udało się wygrać preselekcji w swoich krajach.

Stowarzyszenie OGAE Polska wyłoniło już naszego tegorocznego reprezentanta w dorocznym konkursie. W głosowaniu wzięło udział 165 członków klubu, którzy ocenili utwory z polskich preselekcji w skali od 10 do 1 (pomijając 9) – tłumaczy eurowizja.org. Najwięcej punktów, bo aż 1491, zdobył Jann z utworem „Gladiator”. Tym samym to właśnie on z Polski będzie walczył o zwycięstwo na „Eurowizji drugiej szansy”.

Eurowizja. Margaret w 2016 roku wygrała konkurs „drugiej szansy”

Polska bierze udział w OGAE Second Chance Contest od 2003 roku, kiedy to po raz pierwszy odbył się u nas publiczne preselekcje. Do tej pory w fanowskim konkursie tylko raz triumfowała polska piosenka – „Cool Me Down” Margaret w 2016 roku. W ubiegłym roku Polskę reprezentował Kuba Szmajkowski. Jego piosence „Lovesick” przyznano 16. miejsce.

Oceń ten artykuł 27 11

Ogólna ocena Eurowizja. Jann z drugą szansą. "Gladiator" wygra dla Polski konkurs? to: 71% / 100%, uzyskana z: 38 głosów.