Eurowizja Junior 2022. Kim jest Aleksander Maląg? To on będzie reprezentował Polskę?

Aleksander Maląg jest jednym z finalistów eurowizyjnej "Szansy na sukces". 13-latek walczy o reprezentowanie Polski w tegorocznym konkursie Eurowizji Junior. Czy to właśnie on pojedzie do Erywania?

Aleksander Maląg – kim jest?

Aleksander Maląg walczy o reprezentowanie Polski na Eurowizji dla dzieci w Erywaniu. Nastolatek awansował do finału preselekcji „Szansa na sukces. Eurowizja Junior 2022” z drugiego odcinka. Pokonał konkurentów, wykonując utwór „Mój dom”, z którym Alicja Rega reprezentowała nasz kraj na dziecięcej Eurowizji w 2017 roku. Co wiemy o młodym wokaliście?

Olek Maląg ma 13 lat. „Szansa na sukces. Eurowizja Junior 2022” nie jest pierwszym talent show, w którym występuje. Na początku tego roku mogliśmy oglądać go w piątej edycji „The Voice Kids”. W programie na swojego trenera wybrał Dawida Kwiatkowskiego. Największą pasją Aleksandra, oprócz śpiewania, jest piłka nożna. Jak przyznaje, chciałby być najlepszym wokalistą wśród piłkarzy i najlepszym piłkarzem wśród wokalistów.

Aleksander Maląg reprezentantem Polski na Eurowizji Junior?

Po trzech odcinkach eliminacyjnych przyszedł czas na finał „Szansy na sukces. Eurowizja Junior 2022”. W finałowym wydaniu programu o reprezentowanie Polski na Eurowizji Junior w Armenii powalczy czworo wokalistów:

  • Natalia Smaś (awans z pierwszego odcinka),
  • Laura Bączkiewicz (awans z pierwszego odcinka),
  • Aleksander Maląg (awans z drugiego odcinka),
  • Ida Wargskog (awans z trzeciego odcinka).

Tegorocznego reprezentanta Polski poznamy w niedzielę 25 września 2022 roku. Finał eurowizyjnej „Szansy na sukces” zostanie pokazany o godzinie 15.15 na antenie TVP2. Na wyniki wpływ będą miały punktacja jury oraz głosy SMS oddawane przez widzów.

Eurowizja Junior 2022 w Armenii

20. Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci odbędzie się w Armenii, z której pochodzi zwyciężczyni ubiegłorocznej imprezy. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę 11 grudnia 2022 roku w Kompleksie Sportowo-Koncertowym im. Karena Demircziana w Erywaniu. Reprezentanta Polski poznamy w niedzielę 25 września 2022 roku.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku Eurowizję Junior wygrała reprezentująca Armenię z utworem „Qami Qami” Malena. Tuż za nią znalazła się Sara James z Polski. Reprezentantka naszego kraju zajęła ze swoim utworem „Somebody” drugie miejsce, zdobywając łącznie 218 punktów. Zwyciężczyni zgromadziła ich 224.

Oceń ten artykuł 0 0
Komentarze