Eurowizja Junior 2022. Natalia Smaś będzie reprezentować Polskę? Kim jest finalistka preselekcji?

Natalia Smaś jest jedną z finalistów programu "Szansa na sukces. Eurowizja Junior 2022" i w niedzielę 25 września zawalczy o bilet do Armenii. Czy to właśnie ona będzie w tym roku reprezentować Polskę jako następczyni Roxie Węgiel, Viki Gabor czy Sary James?

Natalia Smaś – kim jest?

Natalia Smaś jest jedną z czworga kandydatów walczących o reprezentowanie Polski w tegorocznym konkursie Eurowizji Junior. Młoda wokalistka awansowała do finału preselekcji z pierwszego odcinka eurowizyjnej „Szansy na sukces”. W programie „Szansa na sukces. Eurowizja Junior 2022” zachwyciła swoim wykonaniem utworu „Easy On Me” z repertuaru Adele. Co jeszcze o niej wiemy?

To nie pierwszy raz, kiedy Natalia Smaś prezentuje swoje umiejętności wokalne w telewizji. W 2020 roku wystąpiła w trzeciej edycji show „The Voice Kids”, w którym kariery zaczynały największe polskie gwiazdy Eurowizji Junior: Roxie Węgiel, Viki Gabor i Sara James. W programie Natalia była podopieczną Cleo. Odpadła na etapie bitew, pokonana przez Maję Pilarczyk.

Nazwisko Natalii Smaś jest już dobrze znane fanom Eurowizji Junior. Nastolatka próbowała już swoich sił w zeszłorocznych preselekcjach. Wówczas, śpiewając przebój „My Heart Will Go On”, nie awansowała jednak do finału. Jej odcinek wygrała Sara James, późniejsza zwyciężczyni eliminacji i zdobywczyni drugiego miejsca w konkursie zorganizowanym w Paryżu.

Natalia Smaś reprezentantką Polski na Eurowizji Junior?

Po trzech odcinkach eliminacyjnych przyszedł czas na finał „Szansy na sukces. Eurowizja Junior 2022”. W finałowym wydaniu programu o reprezentowanie Polski na Eurowizji Junior w Armenii powalczy czworo wokalistów:

  • Natalia Smaś (awans z pierwszego odcinka),
  • Laura Bączkiewicz (awans z pierwszego odcinka),
  • Aleksander Maląg (awans z drugiego odcinka),
  • Ida Wargskog (awans z trzeciego odcinka).

Tegorocznego reprezentanta Polski poznamy w niedzielę 25 września 2022 roku. Finał eurowizyjnej „Szansy na sukces” zostanie pokazany o godzinie 15.15 na antenie TVP2. Na wyniki wpływ będą miały punktacja jury oraz głosy SMS oddawane przez widzów.

Eurowizja Junior 2022 w Armenii

20. Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci odbędzie się w Armenii, z której pochodzi zwyciężczyni ubiegłorocznej imprezy. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę 11 grudnia 2022 roku w Kompleksie Sportowo-Koncertowym im. Karena Demircziana w Erywaniu. Reprezentanta Polski poznamy w niedzielę 25 września 2022 roku.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku Eurowizję Junior wygrała reprezentująca Armenię z utworem „Qami Qami” Malena. Tuż za nią znalazła się Sara James z Polski. Reprezentantka naszego kraju zajęła ze swoim utworem „Somebody” drugie miejsce, zdobywając łącznie 218 punktów. Zwyciężczyni zgromadziła ich 224.

Oceń ten artykuł 2 0

Ogólna ocena Eurowizja Junior 2022. Natalia Smaś będzie reprezentować Polskę? Kim jest finalistka preselekcji? to: 100% / 100%, uzyskana z: 2 głosów.
Komentarze