Eurowizja Junior 2022. Oni walczą o reprezentowanie Polski. Kto zostanie następcą Sary James?

Kto będzie reprezentował Polskę na Eurowizji Junior? Przekonamy się już w niedzielę 25 września, kiedy odbędzie się finał eurowizyjnej "Szansy na sukces". O bilet do Erywania walczyć będą Natalia Smaś, Laura Bączkiewicz, Ida Wargskog i Alesander Maląg. Co o nich wiemy?

„Szansa na sukces. Eurowizja Junior 2022” – finał

Telewizja Polska, podobnie jak w poprzednich latach, zdecydowała się wyłonić tegorocznego kandydata na Eurowizję Junior poprzez format „Szansa na sukces”. Z trzech wydań eliminacyjnych do wielkiego finału awansowali: Natalia Smaś, Laura Bączkiewicz, Aleksander Maląg i Ida Wargskog. Przed nami już tylko najważniejszy odcinek, czyli wielki finał.

Finał programu „Szansa na sukces. Eurowizja Junior 2022” będzie można oglądać na antenie TVP2 w niedzielę 25 września o godzinie 15.10. Kto zwycięży i tym samym zostanie reprezentantem Polski w konkursie Eurowizji Junior? Na to wpływ będą miały wyniki głosowania jurorów oraz telewidzów.

Kto będzie reprezentował Polskę na Eurowizji Junior?

Eurowizja Junior 2022 – finaliści polskich preselekcji

W finale konkursu „Szansa na sukces. Eurowizja Junior 2022” wystąpi czworo młodych wokalistów, którzy awansowali z trzech odcinków eliminacyjnych. Całą czwórkę publiczność telewizyjna zna już dobrze z talent show „The Voice Kids”. Co wiemy o Natalii Smaś, Laurze Bączkiewicz, Idzie Wagskog i Aleksandrze Malągu?

Natalia Smaś

Natalia Smaś awansowała do finału preselekcji z pierwszego odcinka eurowizyjnej „Szansy na sukces”, w którym wykonała utwór „Easy On Me” z repertuaru Adele. To nie pierwszy raz, kiedy Natalia Smaś prezentuje swoje umiejętności wokalne w telewizji. Dwa lata temu wystąpiła w trzeciej edycji show „The Voice Kids”, a w zeszłym roku po raz pierwszy ubiegała się o reprezentowanie Polski na Eurowizji Junior. Podczas zeszłorocznych preselekcji wykonała przebój „My Heart Will Go On”, pokonana przez Sarę James nie weszła jednak do finału.

Laura Bączkiewicz

10-letnia obecnie Laura Bączkiewicz pochodzi z Konina. Swoją przygodę z muzyką rozpoczęła już w wieku 4 lat w tamtejszym Konińskim Domu Kultury. Obecnie kształci się w Studiu Piosenki Estradowej Hit. Praca z głosem to coś, w czym czuje się jak ryba w wodzie. Laura nie tylko śpiewa, ale jest też aktorką dubbingową. Można ją usłyszeć w wielu filmach animowanych. Zanim zgłosiła się do eurowizyjnej „Szansy na sukces”, zdobywała doświadczenie w piątej edycji „The Voice Kids”. W programie na swojego trenera wybrała Dawida Kwiatkowskiego, który doprowadził ją do samego finału.

Aleksander Maląg

Aleksander Maląg w swoim odcinku eurowizyjnej „Szansy na sukces” pokonał konkurentów, wykonując utwór „Mój dom”, z którym Alicja Rega reprezentowała nasz kraj na dziecięcej Eurowizji w 2017 roku. W jego przypadku „SnS” także nie jest pierwszym talent show, z jakim ma do czynienia. Na początku roku mogliśmy oglądać go już w „The Voice Kids”. W programie trenerem 13-latka był Dawid Kwiatkowski.

Ida Wargskog

Ida Wargskog to finalistka piątej edycji „The Voice Kids”. Do finału show dotarła jako podpieczna Tomsona i Barona. Teraz wywalczyła sobie miejsce w finale „Szansy na sukces. Eurowizja Junior 2022”. Wszystko dzięki swojemu wykonaniu utworu „If I Were Sorry” szwedzkiego wokalisty Fransa. Szwecja to kraj, z którym ma znacznie więcej wspólnego, bo właśnie stamtąd pochodzi jej tata. 12-letnia Ida płynnie mówi po szwedzku, co nie jest jedyną imponującą umiejętnością, jaką posiada. Muzykę komponuje już od czwartego roku życia. Ponadto napisała dwie książki i tworzy własne gry planszowe. Pasjonuje się także kosmosem.

Oceń ten artykuł 0 0
Komentarze