Eurowizja Junior 2022. Wyłoniono reprezentanta Polski! Laura Bączkiewicz pojedzie do Armenii

Znamy reprezentanta Polski w tegorocznym konkursie Eurowizji Junior. W niedzielę 25 września pokazano finał programu "Szansa na sukces. Eurowizja Junior 2022" i wszystko stało się jasne. Kto będzie reprezentował Polskę w Armenii?

Finał preselekcji „Szansa na sukces. Eurowizja Junior 2022”

Po trzech odcinkach eliminacyjnych przyszedł czas na ostatni etap programu „Szansa na sukces. Eurowizja Junior 2022”. W niedzielę 25 września odbył się wielki finał z udziałem zwycięzców poprzednich wydań show. Odcinek z Aleksandrem Sikorą w roli prowadzącego został podzielony na dwie części.

  • W pierwszym etapie jako pierwsza na scenie wystąpiła Natalia Smaś („The Voice Kids 3”, „Szansa na sukces. Eurowizja Junior 2021”), która zaśpiewała utwór „Rain On Me” z repertuaru Lady Gagi i Ariany Grande.
  • Następnie swoją piosenkę zaprezentowała Ida Wargskog (finalistka „The Voice Kids 5”). 12-latka zdecydowała się na zaśpiewanie poruszającej ballady „Arcade”, z którą Duncan Laurence w 2019 roku wygrał dorosłą Eurowizję.
  • Później na scenie pojawił się jedyny wokalista w stawce. Aleksander Maląg („The Voice Kids 5”) wybrał dla siebie piosenkę „Somebody”. Sara James, finalistka „America’s Got Talent” i ubiegłoroczna reprezentantka Polski, zajęła z nim drugie miejsce na dziecięcej Eurowizji w Paryżu.
  • Ostatnia, najmłodsza z całej stawki Laura Bączkiewicz (finalistka „The Voice Kids 5”), postanowiła zmierzyć się z hitem z filmu „Top Gun: Maverick”. Zdobywczyni złotego biletu zaśpiewała utwór „Hold My Hand”, w oryginale wykonywany przez Lady Gagę.

Eurowizja Junior 2022. Kto będzie reprezentował Polskę?

Do drugiego etapu finału „Szansy na sukces. Eurowizja Junior 2022” awansowało tylko dwoje wokalistów: Laura Bączkiewicz i Aleksander Maląg. Oboje otrzymali szansę, by po raz pierwszy zaprezentować piosenki przygotowane dla nich specjalnie z myślą o Eurowizji w Erywaniu. Laura zaśpiewała utwór zatytułowany „To the Moon”, a Aleksander piosenkę „On Our Way”.

Głosami widzów oraz jurorów zwyciężczynią programu „Szansy na sukces. Eurowizja Junior 2022” została Laura Bączkiewicz! Tym samym to właśnie ona będzie reprezentantką Polski w konkursie Eurowizji Junior! Na scenie w Erywaniu wystąpi z piosenką „To the Moon”.

Eurowizja Junior 2022. Laura Bączkiewicz – kim jest?

11-letnia obecnie Laura Bączkiewicz pochodzi z Konina. Swoją przygodę z muzyką rozpoczęła już w wieku 4 lat w tamtejszym Konińskim Domu Kultury. Obecnie kształci się w Studiu Piosenki Estradowej Hit. Praca z głosem to coś, w czym czuje się jak ryba w wodzie. Laura nie tylko śpiewa, ale jest też aktorką dubbingową. Można ją usłyszeć w wielu filmach animowanych. Zanim zgłosiła się do eurowizyjnej „Szansy na sukces”, zdobywała doświadczenie w piątej edycji „The Voice Kids”. W programie na swojego trenera wybrała Dawida Kwiatkowskiego, który doprowadził ją do samego finału.

Eurowizja Junior 2022 w Armenii

20. Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci zostanie zorganizowany w Armenii, z której pochodzi zwyciężczyni ubiegłorocznej imprezy. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę 11 grudnia 2022 roku w Kompleksie Sportowo-Koncertowym im. Karena Demircziana w Erywaniu. Polskę reprezentować będzie Laura Bączkiewicz.

W ubiegłym roku Eurowizję Junior wygrała reprezentująca Armenię z utworem „Qami Qami” Malena. Tuż za nią znalazła się Sara James z Polski. Reprezentantka naszego kraju zajęła ze swoim utworem „Somebody” drugie miejsce, zdobywając łącznie 218 punktów. Zwyciężczyni zgromadziła ich 224.

Oceń ten artykuł 1 2

Ogólna ocena Eurowizja Junior 2022. Wyłoniono reprezentanta Polski! Laura Bączkiewicz pojedzie do Armenii to: 33% / 100%, uzyskana z: 3 głosów.
Komentarze