Eurowizja: Justyna Steczkowska odniosła się do punktacji jurorów. Jedna osoba przyznała jej 0 punktów

Kilka dni temu otrzymaliśmy oficjalną informację, że na Eurowizję w tym roku pojedzie Luna z piosenką "The Tower". W Internecie dostępny jest już cały ranking, który pokazuje głosy jurorów na poszczególne utwory. Do punktacji odniosła się Justyna Steczkowska, która w zestawieniu znalazła się na drugim miejscu.

Eurowizja 2024 – reprezentant Polski

19 lutego fani Eurowizji nareszcie dowiedzieli się, kto będzie reprezentował nasz kraj podczas tegorocznej edycji konkursu. W „Pytaniu na śniadanie” ogłoszono, że zwyciężczynią wewnętrznych preselekcji została Luna z piosenką „The Tower”. Za wybór artystki odpowiedzialna była pięcioosobowa komisja, w której zasiedli: Łukasz Pieter, Michał Hanczak, Katarzyna Moś, Konrad Szczęsny oraz Piotr Klatt.

TVP publikuje ranking

Po kilku dniach od ogłoszenia wyniku, w Internecie pojawił się komunikat TVP, który przedstawił ranking wszystkich propozycji muzycznych, jakie zdobyły punkty od jurorów. Za znajdującą się na pierwszym miejscu Luną (34 punkty), była Justyna Steczkowska z zaledwie jednym punktem mniej. Podium, ex aequo, zamknęły propozycje od Kayah i zespołu Dagadana („Jesień – Tańcuj”) i Marcina Maciejczaka („Midnight Dreamer”). Tuż za nimi była Natasza Urbańska.

Oświadczenie z nieznanych powodów po chwili zniknęło ze strony TVP. W końcu udostępniono nową grafikę, która zawierała informacje o tym, ile punktów każdy utwór dostał od danego jurora.

Justyna Steczkowska komentuje punktację

Do rankingu odniosła się Justyna Steczkowska, która przez wielu uważana była za faworytkę preselekcji. Artystka opublikowała na Instagramie wpis, w którym napisała, że nie spodziewała się tak wysokich not od radiowców. Miała na myśli Łukasza Pietera (Dyrektor Muzyczny Radia ZET) i Michała Hanczaka (dziennikarz muzyczny Radia Eska), od których dostała kolejno 9 i 10 punktów. Przekazała całusy i szczerą wdzięczność dla jej „Trzech Muzycznych Muszkieterów” – trzech, ponieważ Konrad Szczęsny (dziennikarz serwisu viva.pl, Prezes Stowarzyszenia Miłośników Konkursu Piosenki Eurowizji OGAE Polska) również przyznał jej 10 punków.

Mamy oficjalne wyniki. Nie spodziewałam się tak wysokich not od radiowców. Z całego serca bardzo dziękuję!!! To dla mnie super miłe. Moje całusy i szczera wdzięczność dla "Trzech Muzycznych Muszkieterów" @hanczak @konradesz @lu_kaszpe. Za docenienie mojej piosenki "WITCH-ER Tarohoro". Dobrego wieczoru.

Kasia Moś, która pojechała na Eurowizję w 2017 roku, przyznała Justynie 4 punkty. Jedyną osobą, która pominęła w swoim rankingu utwór Steczkowskiej, był Piotr Klatt (zastępca dyr. Agencji Kreacji Rozrywki i Oprawy TVP).

Oceń ten artykuł 0 0