Eurowizja. Mila walczy w polskich preselekcjach. Wcześniej chciała reprezentować Słowenię [WIDEO]

Mila, właściwie Emilia Dębska, jest jedną z uczestniczek tegorocznych polskich preselekcji do Eurowizji. Zgłosiła się do nich z utworem "All I Need". Kilka lat temu z piosenką "Svoboda" walczyła zaś o reprezentowanie Słowenii.

Eurowizja 2022. Lista uczestników preselekcji

W ostatnich tygodniach wokół wyboru reprezentanta Polski w 66. Konkursie Piosenki Eurowizji zrobiło się spore zamieszenie. Telewizja Polska początkowo zamierzała wybrać kandydata wewnętrznie i ogłosić jego nazwisko najpóźniej 2 stycznia 2022 roku. Tuż przed tą datą wprowadzono jednak zmiany w regulaminie i przesunięto termin na 15 stycznia 2022 roku. Wkrótce okazało się, że TVP po raz kolejny zmieniła zdanie i jednak zdecydowała się zorganizować publiczne preselekcje. Koncert eliminacyjny, w którym o bilet do Turynu powalczy dziesięcioro wykonawców, zapowiedziano na 19 lutego 2022 roku. Oto pełna lista uczestników:

  • Ania Byrcyn – „Dokąd”,
  • Daria – „Paranoia”,
  • Emilia Dębska (Mila) – „All I Need”,
  • Karolina Lizer – „Czysta woda”,
  • Karolina Stanisławczyk & Toro Chica – „Move”,
  • Krystian Ochman – „River”,
  • Kuba Szmajkowski – „Lovesick”,
  • Lidia Kopania – „Why Does It Hurt?”,
  • Siostry Szlachta – „Drogowskazy”,
  • Unmute – „Głośniej niż decybele”.

Eurowizja. Mila – kim jest uczestniczka preselekcji?

Emilia Dębska, która posługuje się na scenie pseudonimem Mila, ma 37 lat. Swoją karierę zaczynała u Janusza Józefowicza w teatrze Studio Buffo. Od ponad dziesięciu lat dzieli swoje życie między Polskę a Słowenię. Płynnie mówi w języku słoweńskim, w którym nagrywa także piosenki.

Mila startuje w tegorocznych polskich preselekcjach do Eurowizji z utworem „All I Need”. Nie jest to jednak pierwszy raz, gdy stara się o udział w międzynarodowym konkursie. W 2018 roku z utworem „Svoboda” zakwalifikowała się bowiem do słoweńskich eliminacji Evrovizijska Melodija (EMA). Artystka przyznaje, że jest wielką fanką Eurowizji i chciałaby kiedyś stanąć na eurowizyjnej scenie.

Polska publiczność może pamiętać Emilię Dębską z siódmej edycji „The Voice of Poland”, która emitowana była jesienią 2016 roku. Podczas przesłuchań w ciemno wokalistka wykonała utwór „Suddenly I See”. W trakcie jej występu swoje fotele odwrócili wszyscy trenerzy. Uczestniczka na swoją mentorkę wybrała Edytę Górniak. Na etapie bitew w duecie z Natalią Świerczyńską wykonywała hit „Euphoria”, z którym Loreen w 2012 roku wygrała Eurowizję. Z tego starcia nie wyszła jednak obronną ręką, albowiem zwyciężczynią pojedynku została wybrana jej konkurentka.

Eurowizja 2022. Emilia Dębska (Mila) – „All I Need”

Emilia Dębska, czyli Mila, zgłosiła się do polskich preselekcji do Eurowizji z utworem „All I Need”. Wspomniana piosenka jest ostatnią z dziesięciu biorących udział w eliminacjach, która nie miała jeszcze swojej premiery. Emilia zdradziła na Instagramie, że „All I Need” ma się ukazać w sobotę 12 lutego 2022 roku.

Oceń ten artykuł 0 0