Eurowizja. Najlepsze zgłoszenie z Polski wybrane. To ona nie miała sobie równych

Kto będzie reprezentował Polskę na tegorocznej Eurowizji? Fani konkursu wyłonili "najlepsze zgłoszenie" rodzimych preselekcji. Tak prezentują się wyniki.

Polskie preselekcje do Eurowizji

2 lutego Telewizja Polska skończyła zbierać zgłoszenia w ramach tegorocznych preselekcji do Eurowizji. Tym razem wybór, w przeciwieństwie do poprzednich lat, będzie miał charakter wewnętrzny. O tym, kto będzie reprezentował Polskę, zadecyduje pięcioosobowa komisja. Nazwiska jej członków mają zostać ujawnione dopiero po ogłoszeniu wyników.

Wyłoniono najlepsze zgłoszenie

W oczekiwaniu na nazwisko reprezentanta Polski dziennik-eurowizyjny.pl, jeden z poświęconych Eurowizji portali, zorganizował plebiscyt na „najlepsze zgłoszenie” rodzimych preselekcji. Spośród kilkudziesięciu opublikowanych do 2 lutego 2024 roku piosenek, których wykonawcy zadeklarowali wysłanie zgłoszenia do TVP, wyłoniono piętnaście kwalifikujących się do finału konkursu. Czytelnicy wspomnianego serwisu mogli głosować na swoich faworytów m.in. poprzez instagramowe Stories oraz Google Forms.

Ogłoszone 6 lutego wyniki plebiscytu nie wydają się mocno zaskakujące. Zwyciężczynią fanowskiego głosowania została bowiem Justyna Steczkowska, która od wielu tygodni uchodzi za główną kandydatkę do tytułu reprezentantki Polski. Na podium znalazły się jeszcze dwie inne wokalistki. Drugie miejsce zajęła Luna, która miała zresztą okazję współpracować muzycznie z autorką triumfującego „WITCH-ER Tarohoro”. Na trzeciej pozycji uplasowała się Nita z „Thunder”. Tak prezentuje się cała najlepsza piętnastka:

  1. Justyna Steczkowska – „WITCH-ER Tarohoro”
  2. Luna – „The Tower”
  3. Nita – „Thunder”
  4. Izabela Zabielska – „Nowhere to Go”
  5. Krystian Embradora – „Rebel”
  6. Daria Marx – „Feelings”
  7. Elena – „Everybody Knows”
  8. Dama – „Kwiaty”
  9. Piotr Odoszewski – „Dzień Noc”
10. Mr Narcissus – „Warrior”
10. Dominika Kwiatkowska – „To ja?”
12. Izdeb – „Duch”
13. Stasiek Kukulski – „World of Liars”
14. Naczzos – „Tell Me What to Do”
15. Sonia Maselik – „A Warrior”

Oceń ten artykuł 63 101

Ogólna ocena Eurowizja. Najlepsze zgłoszenie z Polski wybrane. To ona nie miała sobie równych to: 38% / 100%, uzyskana z: 164 głosów.