Facebook zamierza zmienić swoją nazwę? Mark Zuckerberg wkrótce ma przedstawić taki pomysł

Facebook zamierza zmienić swoja nazwę – ustalili dziennikarze portalu The Verge. Mark Zuckerberg wkrótce ma oficjalnie ogłosić decyzję w tej sprawie. Jaka może być nowa nazwa giganta mediów społecznościowych?

Facebook zmieni nazwę?

O nadchodzącej zmianie donosi portal The Verge. Według ustaleń dziennikarzy Facebook planuje zmienić swoją nazwę. Dyrektor generalny Facebooka, Mark Zuckerberg, ma o tym poinformować swoich pracowników na corocznej konferencji firmowej, która odbędzie się 28 października. Niewykluczone jednak, że rebranding korporacji zostanie ogłoszony przed spotkaniem pracowników. Rzecznik prasowy firmy odmówił komentarza do sprawy.

Według The Verge, Facebook nie chce być kojarzony wyłącznie z najpopularniejszym mediami społecznościowymi. Rebranding internetowego giganta ma pozwolić korporacji na pokazanie ambicji oraz na zwiększenie uwagi na rozwijaną przez firmę metaverse – cyfrową rzeczywistość umożliwiającą wchodzenie w interakcje w środowisku 3D, w której ludzie będą mieli możliwość poruszania się i komunikowania w świecie wirtualnym.

Jaka może być nowa nazwa Facebooka?

Po przejściu rebrandingu Facebook zostałby jednym z produktów firmy macierzystej, który nadzorowałby inne projekty cyfrowego giganta, czyli m.in. Instagrama i WhatsAppa. Eksperci przewidują, że nowa nazwa Facebooka może mieć związek z rozwijaną przez platformę technologię VR. Niedawno firma Marka Zuckerberga skorygowała jej nazwę z „Horizon” na „Horizon Worlds”.

Facebook nie jest pierwszą firmą technologiczną, która zamierza zmienić swoją nazwę. Podobnego rebrandingu dokonał w 2015 roku Google, który dokonał zmiany nazwy holdingu na Alphabet po to, aby pokazać, że nie jest tylko wyszukiwarką. Rok później swoją nazwę zmienił również Snapchat. Po wprowadzeniu okularów Spectacles korporacja zmieniła nazwę na Snap.

Szokujące wyznanie Marka Zuckerberga?! Facebook krzywdzi dzieci? Jaka jest prawda o Facebooku?!
Frances Haugen, była pracownica Facebooka opowiadała w Senacie o kulisach funkcjonowania firmy. Kobieta twierdzi, że serwis społecznościowy krzywdzi dzieci. A to nie jedyne z oskarżeń. Mark Zuckerberg...

Oceń ten artykuł 0 0
Komentarze