Firma nagradza niepalących pracowników, dając im 6 dni dodatkowego urlopu

Jedna z firm w Tokio daje dodatkowe 6 dni urlopu pracownikom, którzy nie palą papierosów. To odpowiedź na skargi podwładnych, którzy tłumaczyli, że pracują więcej niż palący koledzy robiący sobie przerwy „na dymka” w trakcie zmiany.

Sześć dni wolnego więcej w pracy, jeśli nie palisz

W świecie, gdzie nieustannie szuka się nowych sposobów na zwiększenie efektywności i zadowolenia pracowników, jedna z japońskich firm zdecydowała się na nietypowy krok. Piala Inc z siedzibą w Tokio postanowiła nagrodzić swoich niepalących pracowników sześcioma dodatkowymi dniami wolnego w roku. Ta innowacyjna inicjatywa ma na celu zrównoważenie czasu spędzanego na przerwach na papierosa przez palących pracowników.

fot. Shutterstock

Skargi pracowników zmotywowały zarząd do zmian

Pomysł na wprowadzenie dodatkowych dni wolnego dla niepalących zrodził się po serii skarg zgłoszonych przez pracowników niepalących. Twierdzili oni, że ich palący koledzy spędzają mniej czasu przy biurkach, co przekłada się na nierówność w obciążeniu pracą. Siedziba Piala Inc znajduje się na 29. piętrze wieżowca biurowca w Tokio, co oznacza, że każda przerwa na papierosa to dodatkowe 15 minut spędzonych poza biurem.

Papierosy

fot. Shutterstock

Zachęta do rzucenia palenia

Piala Inc nie tylko stara się zrównoważyć obciążenie pracą między palącymi a niepalącymi pracownikami, ale również promuje zdrowy styl życia. Dodatkowe dni wolnego to zachęta dla palących do rzucenia nałogu.

Oceń ten artykuł 0 1