Friz odpowiedział na apel autorki nagrania ze Stegny. Tiktokerka wezwała go do zapłaty

Autorka popularnego filmu ze Stegny zaapelowała do Friza o wypłatę pieniędzy za wykorzystanie jej praw autorskich. Youtuber właśnie wypowiedział się na ten temat. Czy to koniec nieporozumienia?

Sarusia55 pozdrawia internautów ze Stegny

Sarusia55, znana też jako Iwona Gosia Dziedzic, zyskała rozgłos dzięki serii krótkich nagrań z wypoczynku w Stegnie, które pojawiły się na TikToku. Na jednym ze swoich filmów titkokerka pozdrowiła internetową publikę z tej nad nadmorskiej miejscowości:

Witam was, jestem w Stegnie na plaży. Cześć. Cześć, na plaży jestem w Stegnie. Drugi dzień w Stegnie na plaży. Serdecznie was pozdrawiam ze Stegny, z Morza Bałtyckiego

– mówiła do obserwatorów.

Choć oryginalny klip zniknął już z aplikacji, to ciepłe pozdrowienia Sarusi55 błyskawicznie obiegły sieć i stały się hitem. Użytkownicy TikToka zaczęli nagrywać własne wersje filmu pani Iwony, z wykorzystaniem jej głosu. W ten sposób internauci pozdrawiali m.in. z festiwali, wakacji oraz oczywiście... ze Stegny!

Piosenki o Stegnie podbijają Internet

Sarusia55 w ekspresowym tempie stała się gwiazdą Internetu. Tiktokerka postanowiła wykorzystać swoje pięć minut i pokazała internautom autorską piosenkę. Użytkowniczka aplikacji sięgnęła po mikrofon, a następnie zaśpiewała o wypoczynku nad Morzem Bałtyckim.

Słońce w Stegnie świeci coraz jaśniej, miłość do Mariusza nie zagaśnie. Stegna, Stegna, słońce świeci, bawią się wesoło dzieci

– można usłyszeć na nagraniu.

@sarusia55

PIOSENKA O STEGNIE

Rosnąca popularność pozdrowień Sarusi55 zwróciła uwagę Friza, który we współpracy z Przemkiem Pro nagrał utwór o wakacjach w Stegnie. Fragment piosenki można było usłyszeć podczas imprezy, którą influencer zorganizował po wprowadzeniu się do nowego domu.

Poznałem Cię na plaży w Stegnie, w Stegnie na plaży znowu jestem, bez Ciebie w Stegnie jakoś piękniej

– brzmią słowa utworu.

Sarusia55 zwróciła się do Friza

Piosenka Friza została zauważona przez panią Iwonę. Sarusia55 poprosiła youtubera, aby ten uznał jej prawa autorskie do utworu o Stegnie. Podobny apel wystosowała też do Tribbsa, który opublikował fragment remiksu piosenki stworzonej przez tiktokerkę.

Chciałabym mieć korzyści z tej piosenki, jeśli można. Na konto w PayPal, które mam. Będę bardzo wdzięczna. Zapraszam panów Friz i Tribbs o to, żeby uznali moje prawa autorskie, bardzo proszę, ponieważ są to moje prawa autorskie

– powiedziała.

Youtuber zabrał głos w sprawie

Prośba pani Iwony dotarła już do Karola Wiśniewskiego, który zabrał głos w tej sprawie. Wszystko wskazuje na to, że influencer chciałby skontaktować się z Sarusią55, aby wyjaśnić wszelkie nieporozumienia.

Halo jak skontaktować się z Panią Gosią?

– napisał youtuber na Twitterze.

Tribbs także odniósł się do apelu tiktokerki. Producent muzyczny stwierdził, że pełna wersja jego remiksu zostanie wydana tylko za zgodą autorki, a wszystkie zarobki z tego utworu trafią właśnie do niej.

Jeśli wyjdzie pełny utwór, to tylko za zgodą Pani Gosi i wcześniej mówiłem, że podzielimy się po równo (zarobkami - red.). Ale wiecie co? Pomyślałem, że oddam pełny zarobek z tego utworu dla Pani Gosi, która jest osobą w potrzebie i przynosi nam na TikToku uśmiech codziennie

– powiedział muzyk.

A Wy co o tym myślicie?

@tribbs_music

Jeśli (za zgodą autorki) wydamy remiks „Stegny”, to przekazuję 100% zarobku dla @sarusia55

"Jestem w Stegnie na plaży" stało się hitem! O co chodzi w nagraniu z TikToka?
Stegna stała się bardzo popularna przez nagranie, które zamieszczono na TikToku. O co w tym chodzi? Dlaczego ludzie chwalą się, że są w Stegnie? Sprawdźcie!

Oceń ten artykuł 0 0