Groźny wypadek na drodze ekspresowej. Nagranie mrozi krew w żyłach [WIDEO]

Na obwodnicy Lublina doszło do groźnie wyglądającego wypadku. GDDKiA opublikowała nagranie zdarzenia ku przestrodze. Zobaczcie film, który pojawił się w mediach społecznościowych.

Cysterna zatrzymała się na drodze ekspresowej. O włos od tragedii

Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, do tego mrożącego krew w żyłach zdarzenia doszło na obwodnicy Lublina, niedaleko węzła Lublin-Sławek, na wspólnym przebiegu tras S12, S17 i S19. W pewnym momencie cysterna zatrzymała się na prawym pasie w okolicach zjazdu z drogi ekspresowej. Po chwili wbiła się w nią ciężarówka, która nie zdążyła zahamować. Kierowcy kolejnego tira na szczęście udało się odbić w lewo i uniknąć większych uszkodzeń, mimo że zestaw zahaczył o uszkodzony pojazd. Zobaczcie wstrząsające nagranie, które GDDKiA opublikowała w mediach społecznościowych.

Zatrzymywanie się na drodze ekspresowej jest zabronione

Warto wspomnieć, że przepisy zabraniają zatrzymywania się na drodze ekspresowej i autostradach. Mówi o tym art. 49 ust. 3 ustawy Prawo o ruchu drogowym.

Zabrania się zatrzymania pojazdu lub postoju pojazdu na autostradzie lub drodze ekspresowej w innym miejscu niż wyznaczone w tym celu. Jeżeli unieruchomienie pojazdu nastąpiło z przyczyn technicznych, kierujący pojazdem jest obowiązany usunąć pojazd z jedni oraz ostrzec innych uczestników ruchu

– czytamy.

Jak może zostać ukarany kierowca, który zatrzymał się na trasie szybkiego ruchu w niewłaściwym miejscu? Zgodnie z nowym taryfikatorem policjant może nałożyć za to wykroczenie mandat w wysokości 300 zł. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w opisie do nagrania zaapelowała o zachowanie ostrożności na drogach.

Pamiętaj, bezpieczeństwo na drodze zależy od Ciebie!

– podkreślają drogowcy.

"Spóźnił się na autobus i nie miał czym wrócić do domu". Zatrzymano podejrzanego o kradzież roweru
"Podejrzany trafił do policyjnego aresztu, a następnie usłyszał zarzuty" - podkreślają funckjonariusze. Jak do tego doszło? Co ustalono? "Mężczyzna zwrócił na siebie uwagę mundurowych...

Oceń ten artykuł 1 0

Ogólna ocena Groźny wypadek na drodze ekspresowej. Nagranie mrozi krew w żyłach [WIDEO] to: 100% / 100%, uzyskana z: 1 głosów.
Komentarze