hity na MAXXa
hity na MAXXa

Hakerzy zaatakowali naftowego giganta. Z grupą Anonymous nie ma przelewek

Cyberprzestępcy zakomunikowali, iż weszli w posiadanie istotnych informacji, a atak przeprowadzili "na dużą skalę". Anonimowi hakerzy z kolektywu Anonymous uzyskali dostęp do ważnych danych z niemieckiego oddziału rosyjskiej spółki energetycznej "Rosneft Deutschland GmbH". Dokonanie przestępstwa potwierdził rzecznik niemieckiego oddziału koncernu...

Niemiecki odział koncernu Rosneft

Rzecznik prasowy Rosneftu w Niemczech, doniósł o tym, że hakerzy z grupy Anonymous dopuścili się znacznych szkód, które jeszcze trudno oszacować. Według, przedstawiciela spółki, cyberprzestępcy nie zaburzyli funkcjonowania rafinerii w Schwedt. Tam wciąż odbywają się planowe dostawy surowców na terytorium Berlina i Brandenburgii. Informacje o włamaniu hakerów potwierdzają również niemieckie dzienniki „Die Welt” i „Spiegel”. Zdaniem dziennikarzy, niemiecki odział rosyjskiego koncernu został zaatakowany w weekend. Był to incydent dotyczący naruszenia bezpieczeństwa IT. Podobno hakerzy weszli w posiadanie 20 terabajtów danych.

Z grupą Anonymous nie ma przelewek

Rosneft, to największy koncern naftowy w Rosji. Hakerzy z kolektywu Anonymous twierdzą, że dotarli do kopii zapasowych z laptopów kierownictwa firmy. Przestępcy zapowiedzieli, że uzyskane dane będą teraz skrupulatnie analizowane i tylko część z nich trafi do opinii publicznej. Co ważne, Rosneft jest odpowiedzialny na jedną czwartą całego importu ropy naftowej do Niemiec. Przeprowadzony atak hakerski ma w szczególności uderzyć w interesy Rosji i prezydenta Władimira Putina. 

Wojna cybernetyczna…     

W dniu inwazji Rosji na Ukrainę, anonimowi hakerzy z kolektywu Anonymous wydali oświadczenie, w którym wypowiedzieli prezydentowi Władimirowi Putinowi wojnę w wirtualnej przestrzeni. Tym samym, cyberprzestępcy zaczęli wykorzystywać komputery, Internet i inne środki przechowywania lub rozprzestrzeniania informacji do celów przeprowadzania ataków na systemy informatyczne Rosji. Do tej pory, anonimowej grupie hakerów udało się uniemożliwić dostęp do rosyjskich stron internatowych. Przyczynili się oni także do wycieku danych z rządowej sieci ministerstwa obrony Rosji oraz przysłużyli się do przechwycenia wojskowego systemu łączności rosyjskich żołnierzy.

Agresja Rosji na Ukrainę trwa! 

24 lutego, w godzinach porannych prezydent Rosji, Władimir Putin dokonał ataku na Ukrainę. Rozpoczął zbrojną agresję z trzech stron państwa. Wszczął wojnę totalną licznymi bombardowaniami i atakami, nie tylko na ukraińskie wojsko, ale również na ludność cywilną. Wielu Ukraińców nadal ucieka do Polski i krajów europejskich. Przywódcy największych państw jednoczą się, by zapobiec dalszemu rozlewowi krwi i uchronić Ukrainę przed imperialnymi zapędami Putina. Zacięta i bohaterska batalia Ukraińców w obronie ojczyny wciąż trwa!

Źródło: PAP, Die Welt

Czytaj też:

Grupa Anonymous znów wyprowadziła Kreml z równowagi. Hakerzy wykradli tajne dane z agencji Roskomnadzor
Działalność ludzi z Anonymous mocno uprzykrza życie zwierzchnikom Rosji i - zapewne spędza sen z powiek - samemu Władimirowi Putinowi. Kolektyw anonimowych hakerów nie zawiesza broni! Ich ataki na Rosjan są...

Rosyjskie drukarki drukują apele o wojnie w Ukrainie. Hakerzy przejęli kontrolę nad urządzeniami
Kolektyw GhostSec wypowiedział wojnę Rosjanom w cyberprzestrzeni. To kolejna akacja hakerów powiązanych z grupą Anonymous. Hakerzy muszą się spieszyć, gdyż już niedługo ma zostać...


RMF Ukraina to specjalna stacja nadająca bez reklam dla naszych ukraińskich przyjaciół. To tam przez całą dobę informujemy o tym, gdzie uzyskać pomoc. Przekazujemy wiadomości o organizacjach charytatywnych, możliwościach znalezienia noclegu, na temat opieki zdrowotnej czy o sposobach poszukiwania pracy. Informacje są nadawane po ukraińsku i angielsku. Gramy całą dobę bez reklam.

Można nas słuchać w Internecie na RMFon.pl, od Przemyśla aż po sam Lwów na 98,6 FM i w Hrubieszowie na 93,3 FM.


Oceń ten artykuł 5 0

Ogólna ocena Hakerzy zaatakowali naftowego giganta. Z grupą Anonymous nie ma przelewek to: 100% / 100%, uzyskana z: 5 głosów.