Historyczny wynik! Polski utwór ma ponad 100 milionów odtworzeń na Spotify

Czego najczęściej słuchamy na Spotify? Liczba odtworzeń nie pozostawia wątpliwości. Utwór "California" przekroczył granicę 100 milionów. To pierwszy taki wynik w Polsce!

Czego Polacy słuchają na Spotify?

Kto jest najpopularniejszym wokalistą w naszym kraju? Jakiej muzyki Polacy słuchają najczęściej? Jaki utwór bije rekordy? Z najnowszego podsumowania Spotify Wrapped 2023 wynika, że użytkownicy tej aplikacji w Polsce najchętniej odtwarzają hip-hop.

Na czele listy najchętniej streamowanych artystów w Polsce znalazł się Taco Hemingway, a tuż za nim uplasowali się White 2115, Kukon, Mata, Oki oraz Gibbs. Hip-hop króluje w gustach osób, korzystających ze Spotify, choć miejsce w pierwszej dziesiątce znalazło się również dla artystów spoza tego gatunku, takich jak sanah, The Weekend i Dawid Podsiadło.

White 2115 przekracza magiczną granicę. Utwór  "California" ma ponad 100 milionów odtworzeń na Spotify

Zastanawialiście się, jaki polski utwór cieszy się na Spotify największą popularnością? Okazuje się, że tym razem nie triumfuje Taco Hemingway, sanah czy Dawid Podsiadło. Zwycięzcą jest White 2115 (właść. Sebastian Czekaj) i "California". Kawałek przekroczył historyczną granicę, a jego autor przeszedł do historii. To pierwszy utwór, który ma już ponad 100 milionów odtworzeń na platformie Spotify! Co ciekawe, wynik zaskoczył samego twórcę. 27-latek skomentował to na Instagramie:

100 000 000 odtworzeń pod „Californią” na Spotify, chore.
Pierwszy taki wynik w Polsce.
Stworzyłem tę piosenkę już ponad 5 lat temu, w pokoju 8m2 w małym mieszkaniu z wielkiej płyty. Ciężko powiedzieć coś więcej, wtedy to był dzień jak każdy inny i kto by pomyślał, że akurat ten dzień zapisze się wielkimi cyframi na kartach historii.

(...)

Przy tej okazji też chciałbym już otwarcie powiedzieć, że wkraczam w nowy rozdział wydawniczy. Postanowiłem w końcu móc się spełniać muzycznie w 100% i z pomocą Sony wydać album na swoim.

(...)

Oceń ten artykuł 0 0