Ida Wargskog pojedzie na Eurowizję Junior? Kim jest finalistka polskich preselekcji?

Ida Wargskog jest jedną z finalistów programu "Szansa na sukces. Eurowizja Junior 2022" i walczy, by pojechać na konkurs w Erywaniu. Czy to właśnie ona zostanie tegoroczną reprezentantką Polski? Kim jest ta uzdolniona wokalistka?

Ida Wargskog – kim jest?

Ida Wargskog wygrała trzeci odcinek programu „Szansa na sukces. Eurowizja Junior 2022”, dzięki czemu awansowała do wielkiego finału i walczy o reprezentowanie Polski na dziecięcej Eurowizji w Erywaniu. W „Szansie na sukces” zaśpiewała utwór „If I Were Sorry” szwedzkiego wokalisty Fransa, który w 2016 roku wystąpił na dorosłej Eurowizji. Szwecja to zresztą kraj, z którym Ida ma wiele wspólnego.

Walcząca o bilet na Eurowizję Junior Ida Wargskog jest Warszawianką o szwedzko-polskim pochodzeniu. 12-latka płynnie włada językiem szwedzkim. Ze skandynawskiego kraju pochodzi jej tata. Ida regularnie odwiedza Szwecję – uwielbia spędzać tam wakacje i wspinać się po skalistych wybrzeżach.

Ida już od czwartego roku życia komponuje muzykę. Nie jest to jedyny jej talent. Do tej pory napisała dwie książki i tworzy własne gry planszowe. Pasjonuje się także kosmosem. Przeczytała już większość poświęconych astronomii lektur dla młodzieży.

Telewidzowie znają Idę z piątej edycji „The Voice Kids”, która emitowana była na początku 2022 roku. Podczas przesłuchań w ciemno 12-latka zachwyciła swoim wykonaniem hitu „Can’t Help Falling In Love” Elvisa Presleya. Wszyscy trenerzy chcieli mieć ją w swoich drużynach. Ona ostatecznie na swoich mentorów wybrała Tomsona i Barona. Jako ich podopieczna dotarła do samego finału „TVK”.

Ida Wargskog reprezentantką Polski na Eurowizji Junior?

Po trzech odcinkach eliminacyjnych przyszedł czas na finał „Szansy na sukces. Eurowizja Junior 2022”. W finałowym wydaniu programu o reprezentowanie Polski na Eurowizji Junior w Armenii powalczy czworo wokalistów:

  • Natalia Smaś (awans z pierwszego odcinka),
  • Laura Bączkiewicz (awans z pierwszego odcinka),
  • Aleksander Maląg (awans z drugiego odcinka),
  • Ida Wargskog (awans z trzeciego odcinka).

Tegorocznego reprezentanta Polski poznamy w niedzielę 25 września 2022 roku. Finał eurowizyjnej „Szansy na sukces” zostanie pokazany o godzinie 15.15 na antenie TVP2. Na wyniki wpływ będą miały punktacja jury oraz głosy SMS oddawane przez widzów.

Eurowizja Junior 2022 w Armenii

20. Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci odbędzie się w Armenii, z której pochodzi zwyciężczyni ubiegłorocznej imprezy. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę 11 grudnia 2022 roku w Kompleksie Sportowo-Koncertowym im. Karena Demircziana w Erywaniu. Reprezentanta Polski poznamy w niedzielę 25 września 2022 roku.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku Eurowizję Junior wygrała reprezentująca Armenię z utworem „Qami Qami” Malena. Tuż za nią znalazła się Sara James z Polski. Reprezentantka naszego kraju zajęła ze swoim utworem „Somebody” drugie miejsce, zdobywając łącznie 218 punktów. Zwyciężczyni zgromadziła ich 224.

Oceń ten artykuł 0 0
Komentarze