Ilona Kuśmierska-Kocyłak nie żyje. Gwiazda kultowego filmu miała 74 lata

Ilona Kuśmierska-Kocyłak nie żyje. Aktorka znana z filmu "Sami swoi" zmarła w niedzielę, 18 września 2022 roku. Miała 74 lata. Smutne informacje przekazał jej mąż.

Ilona Kuśmierska-Kocyłak nie żyje. Aktorka miała 74 lata

Nie żyje Ilona Kuśmierska-Kocyłak. Aktorka i reżyserka dubbingu odeszła w niedzielę, 18 września 2022 roku. Miała 74 lata. Największą rozpoznawalność przyniosła jej rola Jadźki Pawlakowej w kultowym filmie "Sami swoi". Smutne informacje przekazała za pośrednictwem mediów społecznościowych mąż artystki. Przyczyny śmierci nie zostały podane do publicznej wiadomości.

Żegnaj, kochana, odeszłaś tak nagle i niespodziewanie... Jeszcze wczoraj (w sobotę - red.) bawiłaś się pod Wrocławiem w towarzystwie Rodziny Samych Swoich, w rocznicę jej powstania... Cieszyliście się, wspominaliście bliski Waszemu sercu tryptyk Sylwestra Chęcińskiego... Szczęśliwa, nocą wróciłaś do Warszawy, aby nazajutrz ucałować najmłodszą wnuczkę, która właśnie skończyła dwa latka, uściskać czteroletniego wnuka, kochanych syna i synową. Ale nie doczekałaś rana... Twoje przepełnione miłością do nas i do świata serce przestało nagle bić. Najstraszniejsze, że tak wcześnie i niespodziewanie

– napisał na Facebooku Ireneusz Kocyłak.

Ilona Kuśmierska-Kocyłak – kariera

Ilona Kuśmierska-Kocyłak urodziła się 16 czerwca 1948 roku w Zabrzu. Była aktorką i reżyserką dubbingu. Artystka zdobywała wykształcenie w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Warszawie, którą ukończyła w 1970 roku. Największą popularność przyniosła jej rola Jadźki Pawlakowej w filmowej trylogii wyreżyserowanej przez Sylwestra Chęcińskiego: "Sami swoi", "Nie ma mocnych" i "Kochaj albo rzuć".

Kuśmierska-Kocyłak pracowała jako reżyser dubbingu przy wielu serialach i filmach animowanych. Dzięki niej powstała ścieżka dźwiękowa do takich produkcji, jak "Scooby Doo", "Laboratorium Dextera" czy "Królik Bugs i Struś Pędziwiatr: Szalony pościg". Aktorka kilka razy podłożyła też swój głos postaciom z bajek i kreskówek. Ilona Kuśmierska-Kocyłak zmarła 18 września 2022 roku. Przyczyna śmierci nie została podana do publicznej wiadomości.

Wiesław Zięba nie żyje. Świat filmu w żałobie
Nie żyje Wiesław Zięba. Ceniony polski filmowiec zmarł 12 września 2022 roku. O jego śmierci poinformowało Stowarzyszenie Filmowców Polskich, którego scenarzysta, reżyser i ilustrator był...

Oceń ten artykuł 1 0

Ogólna ocena Ilona Kuśmierska-Kocyłak nie żyje. Gwiazda kultowego filmu miała 74 lata to: 100% / 100%, uzyskana z: 1 głosów.
Komentarze