Jak szybko wysuszyć pranie? Ten banalny trik stosowały nasze babcie!

Często zdarza Ci się prać ubrania na ostatnią chwilę? Zdarza się tak, że potrzebujesz ubrać konkretną bluzkę, która właśnie "wyszła" z pralki? Nie masz suszarki i nie wiesz, co zrobić? Jest pewien sposób naszych babć na szybkie suszenie prania – prosty i skuteczny. Jeżeli jeszcze go nie znasz – sprawdź!

Chcesz szybko wysuszyć ubranie? Włóż je do zamrażalnika!

Jeżeli jesteś w podbramkowej sytuacji i koniecznie potrzebujesz założyć koszulę, którą wcześniej musisz szybko wyprać - zastosuj ten banalny trik. By wyprane ubranie wyschło szybciej wystarczy, że włożysz je do lnianego woreczka lub torebki foliowej i zostawisz na jakiś czas w zamrażalniku. Gdy woda w tkaninie zamarznie, wyjmij ją. Będzie zimna, ale sucha. Następnie wyprasuj. Podobny trick można zastosować wieszając pranie na mrozie.

Dlaczego tak się dzieje?

Zimne powietrze jest suche i pozbawione wilgotności. Zamrożenie mokrych ubrań sprawia, że zawarta w nich woda od razu przechodzi ze stanu zamrożonego w gazowy – z tkaniny wprost to powietrza w zamrażalniku. To bardzo skuteczny sposób, szybszy niż suszenie na suszarce i przyjazny środowisku – dodatkowo służy materiałom, szczególnie tym, które często używamy, jak na przykład jeansy:

"Pranie zdecydowanie pogarsza nie tylko kolor jeansów, ale również tkaninę, zwłaszcza, jeśli są prane w pralce, a następnie suszone w suszarce" - przyznaje projektant australijskiej marki Nobody Denim, zajmującej się produkcją jeansów – Troy Strebe.

Zamrażanie utrzymuje materiał w dobrej kondycji i - jak krioterapia dla człowieka - "przedłuża jego życie", ponadto niskie temperatury usuwają to bakterie podobnie jak pranie. 

Plamy i zabrudzenia nie schodzą z ubrań? Pozbędziesz się ich, jeśli dodasz to do prania!
Zdarzają się takie plamy, którym nie podoła ani płyn do płukania, ani najsilniejszy odplamiacz. Wtedy z pomocą przyjdzie Wam ocet. Wodny roztwór kwasu octowego nie tylko usunie uporczywe zabrudzenia, ale także sprawi, że odzież będzie bardziej...

Twoje ubrania straciły kolor? Wsyp to do pralki! Efekt zobaczysz od razu
Ubrania z czasem tracą swój kolor. Jak go przywrócić? Okazuje się, że świetnym sposobem na powstrzymanie blaknięcia jest... sól kuchenna. Zobacz, jak możesz ją zastosować!

Jak prać białe skarpetki? Jak pozbyć się plam? Znamy domowe sposoby!
Jak doprać biały materiał? Co z przebarwionymi tkaninami? Poniżej przytaczamy kilka rozwiązań, do których potrzebujecie domowych produktów. Znajdziecie je w kuchni, w łazience lub w pobliskim sklepie. Sprawdźcie, co wiemy na ten temat!

Oceń ten artykuł 0 0
Komentarze