Jakie zachowania psa zdradzają, że cię nie lubi?

Trzeba mieć odpowiednią widzę, aby móc skutecznie komunikować się z psem i go rozumieć. Niektóre jego zachowania mogą świadczyć o tym, że pies za tobą nie przepada. Co wtedy robi czworonóg?

Unikanie

Objawia się tym, że pies zwyczajnie nie chce spędzać czasu w twoim towarzystwie. Jeśli po wejściu do pomieszczenia twój pies nie zwraca na ciebie uwagi, odwraca wzrok lub nawet wychodzi z pokoju, oznacza to, że za tobą nie przepada. Albo twoja obecność stresuje go na tyle, że woli odejść.

Niechęć do zabawy

Jeśli pies jest w pełni zdrowy i nic mu nie dolega, powinien lubić zabawę. Jeśli natomiast na twoje próby zachęcenia go do zabawy np. w aportowanie ignoruje cię lub odchodzi, świadczy to o wytworzonym dystansie. Pies za tobą nie przepada.

Śledzenie

Jeśli pies wciąż dyskretnie za tobą podąża i obserwuje wszystkie twoje ruchy, oznacza to brak zaufania. W ten sposób pupil sprawdza twoje zachowanie i szacuje, czego może się po tobie spodziewać. Takie zachowanie często występuje u psów ze schroniska po ciężkich traumach minie trochę czasu, zanim zaufają nowemu opiekunowi. Zanim to nastąpi, mogą bacznie go obserwować.

Warczenie

Warczenie to sygnał ostrzegawczy. Jeśli pies to robi, oznacza to, że należy zostawić go w spokoju. Może być to reakcją na stresujące zachowania lub też osoby. Zamiast warczeć, pies może też odchylać wargi, by pokazać zęby.

Wybrano "najbrzydszego" psa na świecie! Jak wygląda?
Ludzie przywykli już do konkursów piękności dla psów. Czemu więc nie wybrać tego najbrzydszego? W USA właśnie to zrobili! Jak wygląda zwierzak z najmniej urodziwym pyszczkiem na świecie?

Pies przychodzi co noc do pokoju dziecka. Kamera zarejestrowała wzruszające chwile [WIDEO]
Pies jest najlepszym przyjacielem człowieka! Udowadnia to nagranie, które niedawno pojawiło się na TikToku. Zobaczcie, dlaczego czworonóg co noc przychodzi do pokoju dziecka.

Oceń ten artykuł 13 34

Ogólna ocena Jakie zachowania psa zdradzają, że cię nie lubi? to: 27% / 100%, uzyskana z: 47 głosów.
Komentarze