Joanna Bartel zniknęła z show-biznesu. Tak wygląda teraz gwiazda "Świętej wojny" [FOTO]

Joanna Bartel przed laty była wielką gwiazdą telewizji. Sympatii widzów przysporzyła jej rola w serialu komediowym "Święta wojna", w którym występowała u boku Krzysztofa Hanke i Zbigniewa Buczkowskiego. Co dzieje się z nią dziś? 70-letnia obecnie gwiazda usunęła się w cień.

Joanna Bartel – Andzia ze „Świetej wojny”

Joanna Bartel urodziła się 29 grudnia 1951 roku w Świętochłowicach. Tam też się wychowywała. W trakcie studiów na Akademii Sztuk Pięknych zaczęła występować w bytomskim kabarecie studenckim „Pyrlik”, a pod koniec lat 70. rozpoczęła współpracę ze słynnym Andrzejem Rosiewiczem, tańcząc i śpiewając w jego zespole. Później pracowała także z Tadeuszem Drozdą. Równolegle w latach 80. zaczęła rozwijać karierę aktorską. Wystąpiła wówczas m. in. w filmach „Komedianci z wczorajszej ulicy” i „Sławna jak Sarajewo”.

Największej popularności oraz ogromnej sympatii telewidzów przysporzyła Joannie Bartel rola w serialu „Święta wojna”, w którym występowała w latach 1999-2008. W komediowej produkcji emitowanej na antenie TVP2 wcielała się w postać Anny „Andzi” Dworniok, żony głównego bohatera – Huberta „Bercika” Dwornioka (w tej roli Krzysztof Hanke). Na początku nowego tysiąclecia zagrała też w filmach takich jak „Skazany na bluesa” czy „Ryś”. Ostatnie pozycje w jej filmografii to występ w filmie „Milion dolarów” z 2010 roku i rólka w serialu „Na dobre i na złe” w 2011 roku.

fot. AKPA

Joanna Bartel – co robi dziś?

Choć przez życie śląskiej seksbomby przewinęło się wielu mężczyzn, 70-letnia obecnie Joanna Bartel nigdy nie założyła własnej rodziny. Lubiana aktorka i artystka kabaretowa kilkanaście lat temu przeniosła się ze Śląska na wyspę Wolin, gdzie postawiła swój wymarzony dom. Choć żyje sama, nie czuje się samotna.

Jestem sama, ale nie samotna. (…) Po prostu nie chcę układać sobie życia. Mam teraz szczęśliwy czas

– mówiła w wyemitowanym w ubiegłym roku przez „Dzień dobry TVN” reportażu.

Gwiazda serialu „Święta wojna” lata temu wycofała się z show-biznesu. Choć rzadko pojawia się publicznie, zdarza jej się rozmawiać z mediami i uchylać rąbka tajemnicy na temat tego, co u niej słychać. W ubiegłym miesiącu w wywiadzie dla „Super Expressu” zwierzyła się z problemów zdrowotnych. One również przyczyniły się do tego, że nie jest tak aktywna jak kiedyś.

Jestem chora i po prostu nic nie robię. Mam rwę kulszową

– wyznała Bartel, uspokajając:

Jest mi dobrze i się kuruję

Joanna Bartel dzisiaj

Chociaż niedawne doniesienia o stanie zdrowia Joanny Bartel nie napawały optymizmem, najnowsze wieści dotyczące aktorki z pewnością ucieszą wszystkich jej fanów. Znany z Kabaretu pod Wyrwigroszem Andrzej Kozłowski podzielił się w sieci nowym zdjęciem gwiazdy „Świętej wojny”. Artyści spotkali się podczas niedawnego Ryjka.

Wygląda jak sesja zdjęciowa do ślubnego albumu? Niech i tak będzie. Joasiu, to była ogromna przyjemność móc znów cię zobaczyć, podziwiać na scenie i zamienić kilka słów. Jesteś niesamowita! Pozdrawiam cię i do zobaczenia

– napisał pod wspólną fotografią finalista szesnastej edycji „Twoja twarz brzmi znajomo”.

Obserwatorzy Kozłowskiego zgodzili się, że dawno niewidziana Joanna Bartel wygląda fenomenalnie. Na przestrzeni ostatnich lat niewiele się zmieniła. Wciąż nosi charakterystyczną, krótką fryzurę w kolorze platynowego blondu i nadal kipi wdziękiem. Aż trudno uwierzyć w to, że w przyszłym miesiącu skończy 71 lat.

Oceń ten artykuł 9 1

Ogólna ocena Joanna Bartel zniknęła z show-biznesu. Tak wygląda teraz gwiazda "Świętej wojny" [FOTO] to: 90% / 100%, uzyskana z: 10 głosów.
Komentarze