Katarzyno, jaka jesteś? Poznaj historię i znaczenie swojego imienia!

Katarzyna swoje imieniny obchodzi 25 listopada. Trzeba wiedzieć, że imię jest rzeczą bez znaczenia! Każde ma swoją historie i znaczenie, które warto poznać. A co można powiedzieć o Katarzynie? Okazuje się, że całkiem sporo!

Katarzyna – co oznacza imię? Skąd się wzięło?

Katarzyna to imię, które pochodzi z języka greckiego. Słowo "katharos" oznaczało "czysty", "bez skazy". Oprócz znanej nam w naszym języku formy, Katarzyna występuje też w innych, jednak pod innymi postaciami. Catarina, Katrine, Catherine, Kathrin... to wszystko są odpowiedniki Katarzyny! Oczywiście istnieją też zdrobnienia: najpopularniejszym bez wątpienia jest Kasia, nierzadko słyszymy też Kaśkę. Jeszcze silniejszym zdrobnieniem jest Kasinka albo Kasieńka, najczęściej zwraca się tak jednak do dzieci.

Katarzyna – jaki ma charakter?

Katarzyna jest osobą, której zdecydowanie nie wolno lekceważyć. Ma silny system poglądów, który trudno przeforsować. Jest osobą o dużej mądrości życiowej, najczęściej wiele w swoim życiu przechodzi, dlatego nierzadko staje się doradcą i wsparciem dla bliskich osób. Jest bardzo wrażliwa i potrafi wczuć się w czyjąś skórę. Ma silną intuicję, z której często korzysta. Dlatego jest w stanie przewidzieć skutki pewnych sytuacji, co nieraz budzi podziw otoczenia. Lubi sztukę i może przejawiać do niej zdolności – malować, rysować, wyklejać, wszelkie robótki ręczne idą jej bardzo dobrze. Mała Katarzyna z pewnością jest najbardziej ciekawską osobą w okolicy. Uwielbia dociekać i odkrywać nowe rzeczy, spędza czas w towarzystwie i udziela się w grupie. Dorosła Katarzyna chce skupić się na sobie i rozwinąć pasje, na które nie miała czasu w przeszłości.

Te imiona są zakazane w Polsce
Motywy kierujące w momencie nadawania dziecku imienia są różne. Niektórzy sięgają do imion tradycyjnych, inni do popularnych. Jeszcze inni chcą nadać niepowtarzalne, takie, które uczyni dziecko wyjątkowym. Nie zawsze pomysł zostanie zaakceptowany...

Oceń ten artykuł 1 0

Ogólna ocena Katarzyno, jaka jesteś? Poznaj historię i znaczenie swojego imienia! to: 100% / 100%, uzyskana z: 1 głosów.