Kierowca nagle zatrzymał autobus. Niewiarygodne, co stało się później! [WIDEO]

Kierowca niespodziewanie zatrzymał autobus miejski. Wszystko dlatego, że na ścieżce rowerowej zauważył poszkodowanego mężczyznę. Jego reakcja zebrała mnóstwo pochwał od internautów.

Warszawa. Kierowca autobusu pomógł niepełnosprawnemu

Do zaskakującej sytuacji doszło na ulicach Warszawy. Pan Andrzej kierował autobusem linii nr 184. W pewnym momencie jego czujne oko zauważyło rowerzystę, który leżał na ścieżce rowerowej przy Alei Reymonta. Kierowca bez chwili zastanowienia zatrzymał pojazd, otworzył przednie drzwi, a następnie pobiegł na ratunek mężczyźnie potrzebującemu natychmiastowej pomocy.

"Wszystko zakończyło się szczęśliwie"

Okazało się, że poszkodowany jest osobą z niepełnosprawnością. Po kilku sekundach na miejscu pojawił się inny kierowca warszawskiego MZA. Obaj pomogli założyć protezę niepełnosprawnemu mężczyźnie i podnieśli go z ziemi. Cały incydent zakończył się szczęśliwie, a przewoźnik opublikował w mediach społecznościowych nagranie, które udokumentowało bohaterską postawę pracowników.

Kierowca zaoferował swoją pomoc przy zakładaniu protezy, a następnie razem ze swoim zmiennikiem podnieśli rowerzystę. Dzięki tym dwóm bohaterom wszystko zakończyło się szczęśliwie! Pozdrawiamy naszych dziarskich kierowców!

– czytamy na Facebooku.

Internauci chwalą kierowców, a krytykują pasażerów

Internauci natychmiast ruszyli z pisaniem komentarzy. Gdy obaj kierowcy zbierali mnóstwo pochwał i wyrazów podziwu, postawa pasażerów autobusu została mocno skrytykowana. Wszystko dlatego, że żadna z podróżujących osób nie wstała, aby pomóc kierującym w niespodziewanej akcji ratunkowej.

No a ludzie ze znieczulicą siedzą w autobusie i się patrzą. Brawa dla Kierowcy!

Szacunek dla Andrzeja i jego zmiennika. Są rzeczy ważniejsze niż rozkład i to się ceni!

No i tak rozpoznaje się prawdziwych zawodowych kierowców. Brawo

Ogromny ukłon dla kierowcy

Smutne jest to, że nikt z pasażerów nie pomógł. Brawa dla kierowcy

– piszą użytkownicy sieci.

Jeśli zauważymy, że ktoś potrzebuje pomocy, powinniśmy od razu zareagować. Często w tego typu sytuacjach ważny jest czas, w którym poszkodowany trafi pod opiekę lekarzy. Dlatego nie przechodźmy obojętnie wokół osób, które wyraźnie potrzebują naszego wsparcia.

Widzieliście hipopotamy z zoo we Wrocławiu? Nagranie jest hitem sieci!
W sezonie letnim sporo osób odwiedza miejskie ogrody zoologiczne. Aby zachęcić odwiedzających, niektóre z nich (chociażby zoo we Wrocławiu) publikuje na swoim profilu na Facebooku różne nagrania ze...

Oceń ten artykuł 0 0
Komentarze