Kim jest Laura Bączkiewicz? To ona będzie reprezentować Polskę na Eurowizji Junior 2022?

Laura Bączkiewicz walczy o reprezentowanie Polski w konkursie Eurowizji Junior w Erywaniu. Czy to ona zatriumfuje w finale eurowizyjnej "Szansy na sukces" i pojedzie do Armenii? Co wiemy o młodej wokalistce?

Laura Bączkiewicz – kim jest?

Laura Bączkiewicz jest jedną z finalistów programu „Szansa na sukces. Eurowizja Junior 2022”, poprzez który zostanie wybrany tegoroczny reprezentant Polski na dziecięcą Eurowizję w Erywaniu. Do finału awansowała z pierwszego odcinka preselekcji, w czasie którego zaśpiewała utwór „Run” z repertuaru grupy OneRepublic. Wcześniej występowała już w innym telewizyjnym show.

10-letnia obecnie Laura Bączkiewicz z Konina swoją przygodę z muzyką rozpoczęła już w wieku 4 lat. Pierwsze kroki stawiała w Konińskim Domu Kultury, obecnie natomiast kształci się w Studiu Piosenki Estradowej Hit. Praca z głosem to coś, w czym czuje się jak ryba w wodzie, bowiem nie tylko śpiewa, ale jest też aktorką dubbingową. Można ją usłyszeć w wielu filmach animowanych.

Na początku tego roku telewidzowie mogli oglądać Laurę w piątej edycji „The Voice Kids”. Podczas przesłuchań w ciemno odwróciła wszystkie fotele wykonaniem utworu „Dancing Queen” Abby. 10-latka zdecydowała się dołączyć do drużyny Dawida Kwiatkowskiego, pod skrzydłami którego dotarła do samego finału.

Laura Bączkiewicz reprezentantką Polski na Eurowizji Junior?

Po trzech odcinkach eliminacyjnych przyszedł czas na finał „Szansy na sukces. Eurowizja Junior 2022”. W finałowym wydaniu programu o reprezentowanie Polski na Eurowizji Junior w Armenii powalczy czworo wokalistów:

  • Natalia Smaś (awans z pierwszego odcinka),
  • Laura Bączkiewicz (awans z pierwszego odcinka),
  • Aleksander Maląg (awans z drugiego odcinka),
  • Ida Wargskog (awans z trzeciego odcinka).

Tegorocznego reprezentanta Polski poznamy w niedzielę 25 września 2022 roku. Finał eurowizyjnej „Szansy na sukces” zostanie pokazany o godzinie 15.15 na antenie TVP2. Na wyniki wpływ będą miały punktacja jury oraz głosy SMS oddawane przez widzów.

Eurowizja Junior 2022 w Armenii

20. Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci odbędzie się w Armenii, z której pochodzi zwyciężczyni ubiegłorocznej imprezy. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę 11 grudnia 2022 roku w Kompleksie Sportowo-Koncertowym im. Karena Demircziana w Erywaniu. Reprezentanta Polski poznamy w niedzielę 25 września 2022 roku.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku Eurowizję Junior wygrała reprezentująca Armenię z utworem „Qami Qami” Malena. Tuż za nią znalazła się Sara James z Polski. Reprezentantka naszego kraju zajęła ze swoim utworem „Somebody” drugie miejsce, zdobywając łącznie 218 punktów. Zwyciężczyni zgromadziła ich 224.

Oceń ten artykuł 0 0
Komentarze