Kim jest Laura Bączkiewicz, reprezentantka Polski w konkursie Eurowizji Junior?

Laura Bączkiewicz będzie reprezentować Polskę w konkursie Eurowizji Junior w Erywaniu. 11-latka wygrała program "Szansa na sukces. Eurowizja Junior 2022" i tym samym została następczynią Sary James. Czy ona również zawojuje eurowizyjną scenę?

Laura Bączkiewicz wygrała „Szansę na sukces. Eurowizja Junior 2022”

W niedzielę 25 września odbył się finał programu „Szansa na sukces. Eurowizja Junior 2022”, w którym o reprezentowanie Polski na tegorocznej Eurowizji Junior walczyli: Natalia Smaś, Laura Bączkiewicz, Aleksander Maląg i Ida Wargskog. Odcinek został podzielony na dwie części. W pierwszym etapie na scenie wystąpili wszyscy finaliści. Następnie jury oraz publiczność wybrali najlepszą dwójkę – znaleźli się w niej Laura Bączkiewicz i Aleksander Maląg.

Laura i Olek jako jedyni mieli szansę zaprezentować na scenie utwory przygotowane dla nich specjalnie z myślą o Eurowizji Junior. Bączkiewicz wykonała piosenkę zatytułowaną „To the Moon”, Maląg – „On Our Way”. Komisja jurorska i telewidzowie byli zgodni. Zwyciężczynią programu została Laura Bączkiewicz i to ona pojedzie na Eurowizję do Armenii.

Laura Bączkiewicz – kim jest reprezentantka Polski na Eurowizji Junior?

Laura Bączkiewicz wygrała program „Szansa na sukces. Eurowizja Junior 2022” i tym samym została reprezentantką Polski w konkursie Eurowizji Junior. W finale znalazła się dzięki swojemu półfinałowemu wykonaniu „Run” grupy OneRepublic, za które otrzymała tzw. złoty bilet. Choć ma dopiero 11 lat, ma już naprawdę imponujące doświadczenie.

Laura Bączkiewicz pochodzi z Konina. Swoją przygodę z muzyką rozpoczęła już w wieku 4 lat. Pierwsze kroki stawiała w Konińskim Domu Kultury, obecnie natomiast kształci się w Studiu Piosenki Estradowej Hit. Praca z głosem to coś, w czym czuje się jak ryba w wodzie. Nie tylko śpiewa, ale jest też aktorką dubbingową. Można ją usłyszeć w wielu filmach animowanych.

Na początku tego roku telewidzowie mogli oglądać Laurę w piątej edycji „The Voice Kids”. Podczas przesłuchań w ciemno odwróciła wszystkie fotele wykonaniem utworu „Dancing Queen” Abby. 11-latka zdecydowała się dołączyć do drużyny Dawida Kwiatkowskiego, pod skrzydłami którego dotarła do samego finału.

Wkrótce zwyciężczyni eurowizyjnej „Szansy na sukces” zaprezentuje swój talent przed całą Europą. 11 grudnia będzie reprezentować Polskę w 20. Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci. Impreza odbędzie się w Kompleksie Sportowo-Koncertowym im. Karena Demircziana w Erywaniu. Laura będzie walczyć o wygraną z piosenką „To the Moon”.

Oceń ten artykuł 0 0
Komentarze