hity na MAXXa
hity na MAXXa

Koniec pewnej ery w TVP! Maciej Kurzajewski żegna się z widzami

Po trzech dekadach pracy Maciej Kurzajewski, jedna z najbardziej rozpoznawalnych twarzy Telewizji Polskiej, ogłosił swoje pożegnanie z nadawcą. Ta decyzja nie była całkowitą niespodzianką dla obserwatorów medialnej sceny, zwłaszcza po tym, jak dziennikarz stracił rolę w porannym programie „Pytanie na śniadanie”. Jego ostatnie miesiące w TVP upłynęły na pracy przy Mistrzostwach Europy w Piłce Nożnej 2024, ale teraz Kurzajewski oficjalnie ogłosił zamknięcie tego rozdziału swojej kariery.

FOTON/PAP
FOTON/PAP

Dzisiaj, po trzydziestu latach, rozstaję się z moją macierzystą Redakcją i Telewizją Polską. Te trzy dekady były pełne niezapomnianych chwil, wyzwań i sukcesów, które na zawsze pozostaną w mojej pamięci.

- napisał dziennikarz. 

W dalszej części wpisu Kurzajewski składa podziękowania na ręce wszystkich sportowców, z którymi miał okazję rozmawiać. We wzruszający sposób podziękował również Włodzimierzowi Szaranowiczowi. 

- Doświadczenia zebrane na tym najlepszym telewizyjnym poligonie, pozwoliły mi przez lata prowadzić również programy rozrywkowe, jak choćby „Kocham Cię Polsko!”. Równie wielką przygodą było prowadzenie wszystkich formatów programów śniadaniowych, które przez te lata gościły na antenach TVP. Każde z tych doświadczeń ukształtowało mnie nie tylko jako dziennikarza, ale także jako człowieka — pisze dziennikarz. 

Jestem wdzięczny za każdy dzień spędzony na antenie i z nadzieją patrzę w przyszłość, licząc na kolejne lata pełne inspirujących wyzwań.

- wspomina Kurzajewski. Wpis kończy enigmatycznym: "Kiedy jedne drzwi się zamykają, inne otwierają się szeroko jak wrota".

Maciej Kurzajewski przez lata był nie tylko twarzą redakcji sportowej, ale również stał się znanym prowadzącym programów o różnorodnej tematyce. Wśród nich znalazły się takie pozycje jak „Giganci historii”, „Kocham Cię, Polsko!” czy wspomniane „Pytanie na śniadanie”, gdzie w parze z Katarzyną Cichopek tworzył rozpoznawalny duet.

Zmiany w TVP, które nastąpiły na początku roku, zwiastowały nowy kierunek dla programu „PnŚ” i jednocześnie dla wielu jego dotychczasowych prowadzących, w tym dla Kurzajewskiego. Mimo to dziennikarz pozostał na antenie aż do zakończenia Euro 2024, co pozwoliło mu pożegnać się z widzami na własnych zasadach.

Według nieoficjalnych informacji przyszłość Kurzajewskiego może być związana z Polsatem, gdzie ma ponownie tworzyć duet z Katarzyną Cichopek w ramach nowej śniadaniówki. 

Oceń ten artykuł 0 0