Kraków Live Festival 2021 odwołany! Impreza została przełożona na następny rok. Nowa data festiwalu

Kolejny festiwal w związku z pandemią koronawirusa musiał zmienić swój kalendarz i przenieść datę swojej imprezy na kolejny rok. Niestety, wciąż obowiązujące obostrzenia nie dają organizatorom masowych wydarzeń innego wyboru. Wcześniej odwołano też Open’era i Orange Warsaw Festival. Kiedy odbędzie się kolejna edycja Kraków Live Festival?

Tegoroczne lato bez festiwali muzycznych?

Pandemia koronawirusa niestety ciągle krzyżuje plany organizatorom dużych festiwali. W tym roku na pewno nie zobaczymy na żywo artystów na scenach Open’era, Orange Warsaw Festival oraz Sunrise Festival. Oczywiście, ma to związek z dalej obowiązującymi obostrzeniami, które nie pozwalają na organizowanie muzycznych wydarzeń na dużą skalę. Włodarzom imprez zależy z kolei na jak najlepszych doświadczeniach z imprez, więc decydują się na przekładanie swoich festiwali na następny rok.

Sytuacji nie poprawiła też niepewność co do deklaracji rządu w kwestii luzowania obostrzeń w branży koncertowej. Decyzja została ogłoszona całkiem niedawno, bo dopiero od 4 czerwca dozwolona jest możliwość organizacji koncertów w plenerze. W takich wydarzeniach udział może wziąć do 250 osób, a do limitu uczestników nie są wliczanie osoby zaszczepione przeciwko COVID-19. Poza tym, koncertowicze muszą ciągle pamiętać o reżimie sanitarnym oraz o zakrywaniu ust i nosa w trakcie koncertu.

Kraków Live Festival 2021 odwołany. Nowa data imprezy

W związku z trudną sytuacją w Polsce kolejny festiwal zdecydował się zmienić swój termin. Organizatorzy Kraków Live Festival poinformowali kilka dni temu w krótkim komunikacie, że impreza zostaje przełożona na kolejny rok. Włodarze wydarzenia tłumaczą, że ma to związek z obowiązującymi w kraju obostrzeniami wprowadzonymi w związku z pandemią koronawirusa.

Festiwalowiczki, Festiwalowicze! Wiecie, że przygotowanie wydarzenia o skali Kraków Live Festival to wiele miesięcy ciężkiej pracy – zarówno na poziomie lokalnym, jak i międzynarodowym. Pomimo naszych starań, istniejące dziś w Polsce obostrzenia, a także brak planu na lato uniemożliwiają realizację KLF w tym roku w skali i na poziomie, który wspólnie zbudowaliśmy przez kilkanaście lat funkcjonowania. Robimy to z ogromnym smutkiem i wielkim żalem, ale jesteśmy zmuszeni przełożyć tegoroczną edycję […]. – czytamy w treści oświadczenia organizatorów Kraków Live Festival.

Kiedy więc odbędzie się impreza w nowym terminie? Kraków Live Festival zaplanowany jest w dniach 19-20 sierpnia 2022 roku. Zatem na lotnisku przy Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie będziemy mogli pobawić się dopiero w przyszłym roku. Organizatorzy wkrótce mają zdradzić szczegóły muzycznego wydarzenia.

Tęsknicie za zabawą na festiwalach?

Open'er Festival przełożony. Znamy nową datę festiwalu
Wszyscy tęsknimy za koncertami czy letnimi festiwalami. Nie inaczej jest w przypadku Open'era, który od lat odbywa się w Gdyni. Niestety, mamy złe informacje dla fanów letniej imprezy. Pandemia koronawirusa ponownie...

Oceń ten artykuł 1 0

Ogólna ocena Kraków Live Festival 2021 odwołany! Impreza została przełożona na następny rok. Nowa data festiwalu to: 100% / 100%, uzyskana z: 1 głosów.
Komentarze